Kalkulatory

Sprawdź, jak obliczyć wysokość odprawy pieniężnej dla pracownika w razie rozwiązania stosunku pracy. Dowiedz się, jak prawidłowo obliczyć okres wypowiedzenia dla pracownika. Masz problem z wyliczeniem urlopu dla pracownika? Nie wiesz, kiedy pracownica powinna wrócić z urlopu macierzyńskiego? Tutaj zamieściliśmy proste w użyciu kalkulatory, dzięki którym szybko uporasz się ze skomplikowanymi obliczeniami.

Sprawdź, jak obliczyć wysokość odprawy pieniężnej dla pracownika w razie rozwiązania stosunku pracy. Dowiedz się, jak prawidłowo obliczyć okres wypowiedzenia dla pracownika. Masz problem z wyliczeniem urlopu dla pracownika? Nie wiesz, kiedy pracownica powinna wrócić z urlopu macierzyńskiego? Tutaj zamieściliśmy proste w użyciu kalkulatory, dzięki którym szybko uporasz się ze skomplikowanymi obliczeniami.

Wynagrodzenia

Kalkulator wynagrodzeń brutto - netto

W umowach o pracę jako wynagrodzenie pracownika z reguły wskazywana jest kwota brutto. Skorzystaj z kalkulatora wynagrodzeń, który pozwala na obliczenie wysokości pensji netto, zaliczek na podatek dochodowy oraz składek na ubezpieczenie społeczne.

Kalkulator dodatku za pracę w godzinach nocnych

Pracownikom wykonującym pracę w porze nocnej przysługuje specjalny dodatek do wynagrodzenia za każdą godzinę takiej pracy. Ten kalkulator ułatwi Ci obliczenie wysokości wspomnianego dodatku, z uwzględnieniem obowiązujących w tym zakresie regulacji ustawowych. Pobierz także tabelę z wyliczonymi kwotami dodatków za pracę w porze nocnej w 2024 roku.

Kalkulator wynagrodzeń z umowy zlecenia

Kalkulator wynagrodzenia z umowy zlecenia pozwala oszacować całkowite koszty, które zleceniodawca będzie musiał ponieść w związku z wypłatą wynagrodzenia  z tytułu takiej umowy. Dzięki niemu obliczysz: podatek dochodowy od tego wynagrodzenia, koszty uzyskania przychodów przysługujące przyjmującemu zlecenie (zarówno standardowe, jak i stosowane przy przeniesieniu praw autorskich), kwotę do wypłaty należną zleceniobiorcy za wykonanie czynności związanych z umową.

Kalkulator wynagrodzenia z umowy o dzieło

Kalkulator wynagrodzenia z umowy o dzieło pozwala oszacować całkowite koszty, które zamawiający będzie musiał ponieść w związku z wypłatą wynagrodzenia  z tytułu takiej umowy. Dzięki niemu obliczysz m.in. podatek dochodowy od tego wynagrodzenia, koszty uzyskania przychodów przysługujące wykonawcy (zarówno standardowe, jak i stosowane przy przeniesieniu praw autorskich) oraz kwotę do wypłaty należną tej osobie za wykonanie czynności związanych z umową.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Wynagrodzenia »

Urlopy

Kalkulator urlopu proporcjonalnego

Pracownikowi, który kończy u danego pracodawcy zatrudnienie w ciągu roku kalendarzowego, przysługuje urlop proporcjonalny do okresu przepracowanego, to samo dotyczy m.in. pracownika, który rozpoczął pracę w ciągu roku kalendarzowego. Skorzystaj z kalkulatora urlopu proporcjonalnego.

Kalkulator urlopu wychowawczego

Pracownik zatrudniony co najmniej 6 miesięcy ma prawo do urlopu wychowawczego w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Skorzystaj z tego kalkulatora, aby ustalić wymiar wykorzystanych okresów urlopu wychowawczego.

Kalkulator urlopu wypoczynkowego pracownika młodocianego

Za pomocą kalkulatora ustalisz wymiar urlopu wypoczynkowego przysługujący pracownikowi młodocianemu. Młodociany nabywa prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 12 dni roboczych po upływie 6 miesięcy od rozpoczęcia pracy. Z upływem roku pracy nabywa zaś prawo do następnych 26 dni roboczych urlopu. W sumie po pierwszym roku pracy urlop młodocianego wynosi 38 dni. 

Kalkulator ekwiwalentu za urlop

W przypadku niewykorzystania przysługującego urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny. Wyjątkiem od zasady wypłacania ekwiwalentu za niewykorzystany urlop jest tylko sytuacja, w której pracodawca i pracownik postanowią o wykorzystaniu urlopu w czasie pozostawania pracownika w stosunku pracy na podstawie kolejnej umowy o pracę zawartej z tym samym pracodawcą bezpośrednio po rozwiązaniu lub wygaśnięciu poprzedniej umowy o pracę z tym pracodawcą. Skorzystaj z kalkulatora, aby obliczyć wysokość ekwiwalentu za urlop.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Urlopy »

Podróże służbowe

Kalkulator rozliczenia podróży zagranicznych

Pracownikowi, którego szef wysyła w zagraniczną podróż służbową przysługują diety. Pracodawca zwraca też inne poniesione wydatki, np. za nocleg i przejazd w czasie delegacji. Skorzystaj z kalkulatora podróży zagranicznej, aby prawidłowo rozliczyć delegację zagraniczną.

Kalkulator ryczałtu samochodowego

Kalkulator ryczałtu samochodowego pozwala na obliczenie wysokości zwrotu pracownikowi wydatków za używanie jego prywatnego samochodu (pojazdu) do celów służbowych – na podstawie ustalonego wcześniej przez pracodawcę limitu kilometrów. Sprawdź, jakich danych potrzebujesz, aby skorzystać z kalkulatora ryczałtu samochodowego.

Kalkulator krajowej podróży służbowej

Pracownikowi wysłanemu w krajową podróż służbową przysługują m.in. diety, zwrot kosztów przejazdów, a także zwrot kosztów noclegów. Skorzystaj z kalkulatora krajowej podróży służbowej, aby bez problemu rozliczyć delegację pracownika. Dowiedz się, jak rozliczać delegacje krajowe w 2024 roku.

Kalkulator polecenie wyjazdu

Polecenie wyjazdu służbowego pomoże w dokonywaniu prawidłowych rozliczeń z pracownikiem. Ze względów dowodowych taki dokument warto sporządzić w formie pisemnej. Jak przygotować polecenie wyjazdu dla pracownika udającego się w podróż służbową?

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Podróże służbowe »

Kalkulatory podatkowe

Kalkulator: Skala podatkowa

Przedsiębiorcy opodatkowani na skali podatkowej mają możliwość skorzystania z niektórych ulg. Czy opodatkowanie na skali podatkowej jest opłacalne po Polskim Ładzie? Możesz to sprawdzić za pomocą kalkulatora skali podatkowej 2024. Sprawdź, czy taka forma opodatkowania będzie opłacalna.

Kalkulator: Ryczałt przedsiębiorcy

Przedsiębiorcy, którzy wybiorą ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, muszą pamiętać o zmianach w stawkach. Niektóre stawki ryczałtu zostały obniżone. Przedsiębiorcy, którzy zastanawiają się nad wyborem ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, mogą skorzystać z naszego kalkulatora i przeanalizować, czy ta forma będzie opłacalna. Przedstawiamy też najważniejsze informacje o ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych, które będą pomocne w podjęciu decyzji.

Kalkulator odsetek ustawowych

Za pomocą tego kalkulatora obliczysz wysokość odsetek ustawowych, zarówno w transakcjach gospodarczych z kontrahentami, jak i stosowanymi przy zaciąganiu kredytów, pożyczek itp. 

Kalkulator: Przedsiębiorca na podatku liniowym

W przypadku opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej według stawki liniowej osiągnięte dochody są opodatkowane 19% stawką podatkową. Niezależnie od wysokości osiągniętego dochodu stawka podatku jest zawsze taka sama. Z opodatkowania według stawki liniowej mogą skorzystać wyłącznie osoby, które osiągają dochody: z działalności gospodarczej, z działów specjalnych produkcji rolnej. Skorzystaj z kalkulatora podatku liniowego i zobacz, czy taka forma opodatkowania Ci się opłaca.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Kalkulatory podatkowe »

Samochód

Kalkulator ryczałtu samochodowego

Kalkulator ryczałtu samochodowego pozwala na obliczenie wysokości zwrotu pracownikowi wydatków za używanie jego prywatnego samochodu (pojazdu) do celów służbowych – na podstawie ustalonego wcześniej przez pracodawcę limitu kilometrów. Sprawdź, jakich danych potrzebujesz, aby skorzystać z kalkulatora ryczałtu samochodowego.

Kalkulator ewidencji przebiegu pojazdu

Za pomocą tego kalkulatora obliczysz wysokość kosztów podlegających zwrotowi za używanie prywatnego samochodu pracownika do celów służbowych na podstawie liczby przejechanych kilometrów.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Samochód »

Nawiązanie stosunku pracy

Kalkulator limitu umów terminowych

Kalkulator limitu umów terminowych służy do obliczenia okresu, na jaki zawierane są umowy na czas określony w odniesieniu do kodeksowych limitów tych umów. Dzięki temu kalkulatorowi sprawdzisz, kiedy umowa z pracownikiem przekształci się w umowę o pracę na czas nieokreślony.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Nawiązanie stosunku pracy »

Rozwiązanie stosunku pracy

Kalkulator okresu wypowiedzenia i wysokości odprawy pieniężnej

Za pomocą tego kalkulatora ustalisz okres wypowiedzenia i datę rozwiązania umowy o pracę: na okres próbny, na czas określony lub na czas nieokreślony. Kalkulator okresu wypowiedzenia i wysokości odprawy pieniężnej umożliwia ustalenie okresu wypowiedzenia dla pojedynczej umowy zawartej z pracownikiem, w zależności od jej rodzaju, okresu zatrudnienia na podstawie wskazanej umowy oraz daty złożenia wypowiedzenia.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Rozwiązanie stosunku pracy »

ZUS

Kalkulator wieku emerytalnego i ochrony przedemerytalnej (obowiązujący od 1 października 2017 r.) (1)

Dzięki temu kalkulatorowi ustalisz datę, od której dana osoba będzie mogła przejść na emeryturę powszechną według zasad obowiązujących od 1 października 2017 r. Sprawdzisz również, w jakim okresie od tej daty pracownik zostanie objęty ochroną przedemerytalną.

Kalkulator kapitału początkowego

Za pomocą tego kalkulatora obliczysz kapitał początkowy pracowników Twojej firmy, który jest brany pod uwagę przy obliczaniu ich przyszłej emerytury.

Kalkulator wieku emerytalnego i ochrony przedemerytalnej (dotyczy zasad obowiązujących do 30 września 2017 r.)

Dzięki temu kalkulatorowi obliczysz wymagany dla danego ubezpieczonego powszechny wek emerytalny według stanu prawnego obowiązującego do 30 września 2017 r. Ponadto sprawdzisz datę objęcia tej osoby ochroną przedemerytalną.

Kalkulator składek ZUS

Za pomocą tego kalkulatora obliczysz wysokość składek na ZUS za pracowników oraz za młodocianych  zatrudnionych w Twojej firmie. Na podstawie obowiązujących przepisów prawa pracownicy obowiązkowo podlegają ubezpieczeniom: emerytalnemu, rentowym, chorobowemu i wypadkowemu. Zasadą jest również podleganie ubezpieczeniu zdrowotnemu. Obowiązek ten powstaje od dnia nawiązania stosunku pracy z daną osobą i trwa do dnia ustania tego stosunku. Na jego istnienie nie ma wpływu w szczególności to, na jaki czas została zawarta umowa o pracę ani określony w niej wymiar czasu pracy danego pracownika. Nie ma również znaczenia wysokość jego wynagrodzenia, jak również to, czy pracownik ma już inny tytuł do ubezpieczeń społecznych, np. w postaci umowy o pracę zawartej z innym pracodawcą. Wykorzystaj w swojej pracy kalkulator składek ZUS.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu ZUS »

Inne kalkulatory

Kalkulator obliczający datę wejścia w życie aktu prawnego

Za pomocą tego kalkulatora  obliczysz datę wejścia w życie aktu prawnego, ogłoszonego w Dzienniku Ustaw RP, zgodnie z ustawą o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych. Sprawdź, jak to działa.

Kalkulator odpisu na ZFŚS

Pracodawcy, którzy założyli ZFŚS (zakładowy fundusz świadczeń socjalnych), mają obowiązek dokonywać corocznych odpisów na ZFŚS w celu zasilenia konta działalności socjalnej. Odpisy są obowiązkowe, natomiast dobrowolnie można naliczać zwiększenia, np. na podopiecznych funduszu, którzy są emerytami lub rencistami, a kiedyś pracowali w danym zakładzie. W celu obliczenia rocznego odpisu oraz zwiększeń możesz skorzystać z naszego narzędzia, jakim jest kalkulator odpisu na ZFŚS.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Inne kalkulatory »

Poradnia

Jeśli masz jakiekolwiek pytania skorzystaj z indywidualnej porady grona naszych wybitnych Ekspertów.

poradnia Zadaj pytanie

Nagrody i wyróżnienia

Certyfikat rzetelności Laur zaufania SMB logo Top firma