Koronawirus

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

Terminy zapłaty podatków w związku z Covid-19

Terminy zapłaty podatków w związku z Covid-19

Resort finansów przygotował informację dotyczącą przesunięcia terminów podatkowych. Jest to odpowiedź na oczekiwania podatników, które wynikają m.in. z utrudnień w prowadzeniu działalności gospodarczej w związku z pandemią COVID-19.

Czytaj więcej »

Nowe zasady kontroli przedsiębiorców obowiązują od 24 czerwca 2020 r.

Nowe zasady kontroli przedsiębiorców obowiązują od 24 czerwca 2020 r.

Tarcza antykryzysowa 4.0 - oprócz rozwiązań przewidzianych dla kredytobiorców, wprowadziła też zmiany do ustawy Prawo przedsiębiorców w zakresie prowadzenia kontroli przedsiębiorców. Uwaga! Możliwa zdalna kontrola firmy.

Czytaj więcej »

Tarcza 4.0 już obowiązuje – sprawdź 7 ważnych zmian, jakie wprowadza ustawa

tarcza 4.0 obowiązuje

24 czerwca weszło w życie większość przepisów z tarczy. 4.0. Jak zapowiada rząd jest to już ostatnia wersja pomocy skierowanej do przedsiębiorców, którzy w związku z COVID-19 odnieśli negatywne skutki ekonomiczne. Tarcza 4.0 prowadza pewne uproszczenia, w tym odracza terminy wypełnienia niektórych obowiązków. Poznaj szczegóły zmian.

Czytaj więcej »

Przeterminowane piwo bez akcyzy. Skorzystają właściciele restauracji i barów zamkniętych z powodu COVID-19

w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego

Właściciele lokali gastronomicznych, którzy ponieśli straty z powodu ich zamknięcia w związku z pandemią koronawirusa, polegające na przeterminowaniu niesprzedanego w tych lokalach piwa, będą mogli pomniejszyć podatek akcyzowy do zapłaty. Dowiedz się więcej.    

Czytaj więcej »

Dopłaty do oprocentowania kredytów zwolnione z podatku dochodowego

Dopłaty do oprocentowania kredytów zwolnione z podatku dochodowego

Dopłaty do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 nie będą stanowić przychodu w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o podatku dochodowym od osób prawnych.

Czytaj więcej »

Porada

Umorzenie pożyczki otrzymanej w ramach tarczy – skutki w CIT

Pytanie:  Czy spółka z o.o , która otrzymała w ramach tarczy COVID-19 pożyczkę z powiatowego urzędu pracy w wysokości 5.000 zł, w momencie w którym uzyska umorzenie powinna tą kwotę opodatkować? Czy zaksięgować jako przychód wyłączony z opodatkowania?

Czytaj więcej »

Tarcza antykryzysowa: Mikropożyczka dla spółki jawnej

Pytanie:  Spółka jawna składa się z 2 wspólników, a każdy z tych wspólników oprócz spółki prowadzi również jednoosobową działalność gospodarczą. Na jednoosobowe działalności każdy z nich złożył wniosek o mikropożyczkę do urzędu pracy. Czy jako spółka jawna również mogą złożyć wniosek o mikropożyczkę?

Czytaj więcej »

Tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju – kiedy mikroprzedsiębiorca skorzysta ze wsparcia

Pytanie:  Jestem mikroprzedsiębiorcą. Prowadzę obiekt sportowo rekreacyjny. Zatrudniałam przez ponad dwa lata osoby w niepełnym wymiarze czasu pracy. Od lutego br. zatrudniam pracownika interwencyjnego z urzędu pracy w pełnym wymiarze czasu pracy. Obecnie działalność jest objęta zakazem. Chciałabym skorzystać z subwencji, z powodu dużych obciążeń finansowych związanych z działalnością. W grudniu zatrudniałam na zlecenie dwóch pracowników, pozostałe warunki spełniam. Czy w takiej sytuacji kwalifikuje się i mogę starać się o wsparcie w postaci subwencji?

Czytaj więcej »

Opłata za wieczyste użytkowanie gruntu za 2020 rok przesunięta na czerwiec

Pytanie:  Opłata za wieczyste użytkowanie gruntu za 2020 r. została przesunięta do 30 czerwca, a czy należy naliczyć odsetki na koniec I kwartału 2020 r. od zaległości z tytułu wieczystego użytkowania gruntu (zaległość 2019 r.)

Czytaj więcej »

Późniejsza zapłata podatku – czy trzeba informować o tym skarbówkę

Pytanie:  Jeśli są przesunięte terminy zapłaty podatku PIT-4 za marzec i kwiecień br. do 1 czerwca 2020 r. w związku z obowiązującą tarczą antykryzysową, to czy muszę pisać pismo do urzędu skarbowego informujące o takim przesunięciu?

Czytaj więcej »

Wzór

Wniosek o udzielenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy

Mikroprzedsiębiorca może starać się o mikropożyczkę. Starosta może, na podstawie umowy, udzielić ze środków Funduszu Pracy jednorazowo pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy, który prowadził działalność gospodarczą przed  1 marca 2020 r.

Czytaj więcej »

Dokument do pobrania

Tarcza antykryzysowa obowiązuje od 1 kwietnia 2020 r. - na jakie wsparcie możesz liczyć

tarcza okladkaj

Odroczenie terminów podatkowych i sprawozdawczych, ulgi w składkach ZUS - takie rozwiązania daje tarcza antykryzysowa. Zobacz, na jakie wsparcie możesz liczyć i jak z niego skorzystać.

Czytaj więcej »

Koronawirus a księgowość i płace

okładka

Jakie zmiany wprowadzi rząd, aby pomóc pracodawcom utrzymać zatrudnienie, a na jakie wsparcie mogą liczyć pracownicy? Jak przedsiębiorcy mogą zabezpieczyć się przed skutkami pandemii koronawirusa i jakie zmiany podatkowe wejdą w życie w najbliższym czasie? Poznaj m.in. odpowiedzi na takie pytania.

Czytaj więcej »
wiper-pixel