Sprawozdania finansowe

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

Video NEWS:  Zmiana sprawozdania finansowego – sprawdź, co z podpisem

podpisy w sprawozdaniu

W sytuacji, gdy jednostka zmienia sprawozdanie, konieczne jest ponowne jego podpisanie. Jakie podpisy muszą się znaleźć?

Czytaj więcej »

Czy można poprawić błędy w sprawozdaniu w formie elektronicznej

błędy w sprawozdaniu

Dotychczas, jeśli w już sporządzonym sprawozdaniu finansowym znaleziono błędy i je zmieniano, częstą praktyką było tzw. redatowanie sprawozdania. Zarząd i pozostałe osoby podpisywały je np. w maju, podając datę 31 marca. Czy obecnie sprawozdanie podpisane z datą po 31 marca będzie uznawane za sporządzone niezgodnie z terminami wynikającymi z ustawy o rachunkowości?

Czytaj więcej »

Obowiązki sprawozdawcze – przypomnienie terminów

CIT-8 za 2020 rok do 30 czerwca

Przypominamy ważne terminy dotyczące sporządzenia, podpisania, zatwierdzenia sprawozdania finansowego za rok obrotowy 2018 (równy kalendarzowemu), a następnie jego złożenia odpowiednio do KRS/ Szefa KAS/naczelnika urzędu skarbowego.

Czytaj więcej »

Czy wrócą papierowe sprawozdania

sprawozdanie papierowe

W tym roku po raz pierwszy sprawozdania finansowe muszą być przez wszystkie jednostki sporządzone w formie elektronicznej. Właśnie pojawił się projekt zmian w ustawie o rachunkowości, który wprowadza możliwość składania sprawozdań finansowych w wersji papierowej przez niektóre jednostki. Poznaj szczegóły.

Czytaj więcej »

Jak przygotować i składać e-sprawozdanie finansowe

sprawozdanie finansowe

Sprawozdania za 2018 rok po raz pierwszy trzeba przygotowywać w formie elektronicznej.  Pojawia się z związku z tym wiele pytań dotyczących formatu sprawozdania i późniejszego postępowania ze sprawozdaniem oraz z innymi dokumentami, które trzeba sporządzić. Wyjaśniamy te wątpliwości.

Czytaj więcej »

Porada video

Sprawozdanie za 2018 rok – praktyczne wskazówki, jak wysłać w formie elektronicznej

e-sprawozdanie

Zapraszamy na webinarium poświęcone podsumowaniu prac związanych z przygotowaniem sprawozdania finansowego za 2018 rok w nowej elektronicznej formie.

Czytaj więcej »

Porada

Jak podpisać sprawozdanie finansowe osoby fizycznej

Pytanie:  Będę sporządzać sprawozdanie finansowe dla osoby fizycznej. Czy podpisuję je tylko ja (biuro rachunkowe) podpisem kwalifikowanym, czy także musi podpisać przedsiębiorca. Czy np. przez ePUAP? Jaka kolejność?

Czytaj więcej »
wiper-pixel