Sprawozdania finansowe

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

Video NEWS:  Ostatni moment na rozliczenia przedsiębiorców

Sprawozdanie finansowe

Do 30 kwietnia przedsiębiorcy muszą złożyć nie tylko zeznanie, ale też sprawozdanie finansowe prowadzone na podstawie ksiąg rachunkowych.

Czytaj więcej »

Obowiązki sprawozdawcze – przypomnienie terminów

dwie kobiety sprawdzają coś w dokumentach

Przypominamy ważne terminy dotyczące sporządzenia, podpisania, zatwierdzenia sprawozdania finansowego za rok obrotowy 2018 (równy kalendarzowemu), a następnie jego złożenia odpowiednio do KRS/ Szefa KAS/naczelnika urzędu skarbowego.

Czytaj więcej »

Czy wrócą papierowe sprawozdania

sprawozdanie papierowe

W tym roku po raz pierwszy sprawozdania finansowe muszą być przez wszystkie jednostki sporządzone w formie elektronicznej. Właśnie pojawił się projekt zmian w ustawie o rachunkowości, który wprowadza możliwość składania sprawozdań finansowych w wersji papierowej przez niektóre jednostki. Poznaj szczegóły.

Czytaj więcej »

Jak przygotować i składać e-sprawozdanie finansowe

sprawozdanie finansowe

Sprawozdania za 2018 rok po raz pierwszy trzeba przygotowywać w formie elektronicznej.  Pojawia się z związku z tym wiele pytań dotyczących formatu sprawozdania i późniejszego postępowania ze sprawozdaniem oraz z innymi dokumentami, które trzeba sporządzić. Wyjaśniamy te wątpliwości.

Czytaj więcej »

Wskazówki, jak złożyć sprawozdanie za 2018 rok

sprawozdanie za ubiegły rok

Ministerstwo Finansów przygotowało aplikację e-Sprawozdania Finansowe skierowaną do osób fizycznych zobowiązanych do składania sprawozdań finansowych do szefa KAS. Podpowiadamy, jak z niej korzystać.

Czytaj więcej »

Porada video

Sprawozdanie za 2018 rok – praktyczne wskazówki, jak wysłać w formie elektronicznej

e-sprawozdanie

Zapraszamy na webinarium poświęcone podsumowaniu prac związanych z przygotowaniem sprawozdania finansowego za 2018 rok w nowej elektronicznej formie.

Czytaj więcej »

Najczęstsze błędy w księgach rachunkowych – wskazówki, jak je poprawić i jak ich unikać

Najczęstsze błędy w księgach rachunkowych

Prowadząc księgowość łatwo jest popełnić błąd. My pokażemy Ci obszary, gdzie łatwo o pomyłkę, podpowiemy jak unikać błędów. Podczas webinarium wskażemy sprawdzone sposoby poprawiania nieprawidłowości. Pamiętaj! Za błędy w księgach rachunkowych grożą surowe kary.

Czytaj więcej »

Porada

Jak podpisać sprawozdanie finansowe osoby fizycznej

Pytanie:  Będę sporządzać sprawozdanie finansowe dla osoby fizycznej. Czy podpisuję je tylko ja (biuro rachunkowe) podpisem kwalifikowanym, czy także musi podpisać przedsiębiorca. Czy np. przez ePUAP? Jaka kolejność?

Czytaj więcej »
wiper-pixel