Filtruj po typie dokumentu:
Ministerstwo Finansów przedstawia estoński CIT jako nowoczesny sposób opodatkowania, który promuje inwestycje i minimalizuje formalności przy rozliczeniu podatków. Czy warto korzystać z estońskiego CIT? Jakie są zagrożenia?
Czytaj więcej »Wielu podatników zastanawia się nad skorzystaniem od przyszłego roku z estońskiego CIT. Aby móc korzystać z tej formy opodatkowania, do końca stycznia 2021 roku trzeba złożyć odpowiedni druk. Opublikowano właśnie projekt zawiadomień o wyborze tej formy opodatkowania, a także oświadczeń do których składania są zobowiązane niektóre podmioty. Sprawdź, jakie to wzory.
Czytaj więcej »Estoński CIT miał być z założenia prostym sposobem rozliczeń. Zasady opodatkowania ryczałtem trudno nazwać „prostymi”. Opodatkowanie następuje poziomowo – dochody mogą być opodatkowane aż na czterech etapach korzystania z estońskiego CIT-u, a opodatkowaniu podlega siedem kategorii dochodów – komentują eksperci Andersen. Sprawdź, na jakie pułapki uważać, wybierając estoński CIT.
Czytaj więcej »Spółka chciałaby od 2021 roku wybrać estoński CIT. Do kiedy i gdzie trzeba złożyć zawiadomienie o wyborze estońskiego CIT?
Czytaj więcej »Estoński CIT to rozwiązanie polegające na tym, że podatek CIT zostanie odroczony do momentu wypłaty (dystrybucji) zysku ze spółki. Aby skorzystać z estońskiego CIT trzeba spełnić określone kryteria. Dowiedz się więcej.
Czytaj więcej »30 listopada br. w Dzienniku ustaw zostały opublikowane nowelizacje wprowadzające zmiany w podatkach dochodowych, w tym m.in.: estoński CIT, opodatkowanie spółek komandytowych, czy ograniczenia ulgi abolicyjnej.
Czytaj więcej »Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z estońskiego CIT? Kto nie ma prawa do estońskiego CIT? Na jakie korzyści mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy wybiorą taką formą rozliczeń? Na co uważać, jakie są zagrożenia i pułapki? Odpowiedzi m.in. na takie pytania uzyskasz z porady video.
Czytaj więcej »Pytanie: Ile będzie wynosić stawka CIT przy wyborze estońskiego CIT? Czy 19% i 9% pozostaje w sytuacji, gdy nie wybiera się estońskiego CIT? Czy podstawą opodatkowania CIT estońskiego jest rachunek wyników (rachunek zysków i strat), a nie CIT-8, czyli skorygowany RZIS?
Czytaj więcej »@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.