Estoński CIT

Filtruj po typie dokumentu:

Dokument do pobrania

Estoński CIT od 2021 roku. Sprawdź, kto będzie mógł skorzystać z tej formy opodatkowania

Nowy obraz mapy bitowej

Ministerstwo Finansów przedstawia estoński CIT jako nowoczesny sposób opodatkowania, który promuje inwestycje i minimalizuje formalności przy rozliczeniu podatków. Czy warto korzystać z estońskiego CIT? Jakie są zagrożenia?

Czytaj więcej »

Nowość

Już wiadomo, na jakim formularzu zgłosić wybór estońskiego CIT

Już wiadomo, na jakim formularzu zgłosić wybór estońskiego CIT

Wielu podatników zastanawia się nad skorzystaniem od przyszłego roku z estońskiego CIT. Aby móc korzystać z tej formy opodatkowania, do końca stycznia 2021 roku trzeba złożyć odpowiedni druk. Opublikowano właśnie projekt zawiadomień o wyborze tej formy opodatkowania, a także oświadczeń do których składania są zobowiązane niektóre podmioty. Sprawdź, jakie to wzory.

Czytaj więcej »

Estoński CIT: Upewnij się, czy warto z niego skorzystać

Estoński CIT. Wady i zalety.

Estoński CIT miał być z założenia prostym sposobem rozliczeń. Zasady opodatkowania ryczałtem trudno nazwać „prostymi”. Opodatkowanie następuje poziomowo – dochody mogą być opodatkowane aż na czterech etapach korzystania z estońskiego CIT-u, a opodatkowaniu podlega siedem kategorii dochodów – komentują eksperci Andersen. Sprawdź, na jakie pułapki uważać, wybierając estoński CIT.

Czytaj więcej »

Sprawdź, do kiedy zgłosić zawiadomienie o wyborze estońskiego CIT

Estoński CIT. Do kiedy złożyć zawiadomienie?

Spółka chciałaby od 2021 roku wybrać estoński CIT. Do kiedy i gdzie trzeba złożyć zawiadomienie o wyborze estońskiego CIT?

Czytaj więcej »

Czy spółka kapitałowa posiadająca udziały w innej spółce skorzysta z estońskiego CIT

Estoński CIT od 2021 r. Kto skorzysta na zmianach?

Estoński CIT to rozwiązanie polegające na tym, że podatek CIT zostanie odroczony do momentu wypłaty (dystrybucji) zysku ze spółki. Aby skorzystać z estońskiego CIT trzeba spełnić określone kryteria. Dowiedz się więcej.

Czytaj więcej »

Ustawy wprowadzające zmiany w PIT i CIT od 2021 roku już opublikowane

Estoński CIT od 1 stycznia 2021 r.

30 listopada br. w Dzienniku ustaw zostały opublikowane nowelizacje wprowadzające zmiany w podatkach dochodowych, w tym m.in.: estoński CIT, opodatkowanie spółek komandytowych, czy ograniczenia ulgi abolicyjnej.

Czytaj więcej »

Porada video

Estoński CIT- jakie są wady i zalety tego systemu

cit estoński popr

Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z estońskiego CIT? Kto nie ma prawa do estońskiego CIT? Na jakie korzyści mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy wybiorą taką formą rozliczeń? Na co uważać,  jakie są zagrożenia i pułapki? Odpowiedzi m.in. na takie pytania uzyskasz z porady video.

Czytaj więcej »

Porada

Jakie stawki będą obowiązywać w estońskim CIT

Pytanie:  Ile będzie wynosić stawka CIT przy wyborze estońskiego CIT? Czy 19% i 9% pozostaje w sytuacji, gdy nie wybiera się estońskiego CIT? Czy podstawą opodatkowania CIT estońskiego jest rachunek wyników (rachunek zysków i strat), a nie CIT-8, czyli skorygowany RZIS?

Czytaj więcej »

Ustawa

wiper-pixel