Zmiany w VAT: stawki VAT, wiążąca informacja stawkowa, JPK_VAT

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

Video NEWS: Będą nowe stawki VAT

Nowa matryca stawek VAT

Od 2020 r. będzie nowa matryca stawek VAT. Usługi mają być klasyfikowane według PKWiU z 2015, a nie z 2008 r. Co te zmiany będą oznaczać dla przedsiębiorcy? Sprawdźmy.

Czytaj więcej »

Video NEWS: JPK_VAT zastąpi deklarację

jpk

Nowelizacja ustawy o VAT z 4 lipca 2019 r. wprowadziła zmianę polegającą na połączeniu składania VAT-7/VAT-7K z przesyłaniem JPK_VAT. Od kiedy nowe przepisy wejdą w życie?

Czytaj więcej »

Video NEWS: Sprawdź, jak zmienią się stawki w VAT

tańsze cytrusy

Na ostatnim posiedzeniu senatorowie pracowali nad zmianami w VAT, które wprowadzają nową matrycę stawek VAT i wiążącą informację stawkową.

Czytaj więcej »

Jest już rozporządzenie ws. nowego JPK_VAT

laptop - pisanie na

Od 1 kwietnia 2020 r. duzi przedsiębiorcy, którzy są podatnikami VAT, a od 1 lipca 2020 r. pozostali podatnicy VAT, będą składać nowy JPK_VAT, obejmujący dwie części: deklarację i ewidencję. Zostało już opublikowane rozporządzenie w tej sprawie.

Czytaj więcej »

Praktyczne zestawienie zmian w VAT

zmiany w VAT

Obowiązkowy split payment dla niektórych towarów i usług, Wiążąca Informacja Stawkowa, zmiana niektórych stawek VAT – te zmiany obowiązują od 1 listopada br. Kolejne będą wchodzić w trakcie 2020 roku. Sięgnij po podsumowanie zmian w VAT.

Czytaj więcej »

Artykuł

Już wiadomo, jakie dane podasz w deklaracji VDEK

klawiatura z widokiem otwartej strony www

Zmiany wprowadzone ustawą z 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw zlikwidują najpopularniejsze deklaracje w podatku VAT: VAT-7 i VAT-7K. Ustawa ta wprowadziła zmiany zarówno w ustawie o VAT, ale też w Ordynacji podatkowej, ustawie Kodeks karny skarbowy oraz ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej. Kto w pierwszej kolejności będzie składał nowy plik JPK_VAT?

Czytaj więcej »

Dokument do pobrania

Zmiany w VAT 2020

Nowy obraz mapy bitowej

Sięgnij po przewodnik zmian w VAT, sprawdź, co nowego czeka Cię w rozliczeniach od 1 stycznia 2020 r. Przygotuj się na zmiany, jakie wejdą w życie w kwietniu i lipcu 2020 roku.

Czytaj więcej »

Porada video

Nowy plik JPK_VAT – zmiany w ustawie i nowe rozporządzenie

1 kwietnia

Nowelizacja ustawy o  wprowadziła zmianę polegającą na połączeniu składania VAT-7/VAT-7K z przesyłaniem JPK_VAT. Sprawdź, jak po zmianach wysyłać nowy plik JPK_VAT.

Czytaj więcej »
wiper-pixel