Zmiany w VAT: stawki VAT, wiążąca informacja stawkowa, JPK_VAT

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

Praktyczne zestawienie zmian w VAT od 1 kwietnia 2020 r.

Praktyczne zestawienie zmian w VAT od 1 kwietnia 2020 r.

Jakie będą nowe zasady klasyfikacji towarów i usług, jak zmienią się stawki VAT? – skorzystaj z podsumowania zmian w VAT i miej pewność, że nie przeoczysz żadnej zmiany w VAT.

Czytaj więcej »

Od 1 kwietnia 2020 r. najwięksi przedsiębiorcy wyślą nowy JPK_VAT

Elektoroniczne podpisywanie deklaracji PIT

Od kwietnia będą obowiązywać dwa warianty JPK_VAT: JPK_V7M – dla podatników rozliczających się w VAT miesięcznie  oraz JPK_V7K - dla podatników rozliczających się w podatku od towarów i usług kwartalnie. Dowiedz się więcej o nowym JPK_VAT.

Czytaj więcej »

Wypełnienie wniosku o Wiążącą Informację Stawkową krok po kroku

Wypełnienie wniosku o Wiążącą Informację Stawkową krok po kroku

Wiążąca Informacja Stawkowa ma ułatwić życie podatnikom i dać im pewność co do prawidłowości stosowania stawek VAT, zapewniając zarazem w tym zakresie odpowiednią ochronę. Aby jednak tak się stało, należy prawidłowo wypełnić odpowiedni wniosek, opłacić go i przekazać do właściwego organu. Poniżej znajdują się wskazówki, jak to zrobić.

Czytaj więcej »

Nowy JPK_VAT już od kwietnia

Nowy JPK_VAT już od kwietnia

Ministerstwo Finansów planuje udostępnienie bezpłatnych narzędzi służących do przygotowania i wysyłki nowego JPK_VAT.

Czytaj więcej »

Praktyczne zestawienie zmian w VAT

zmiany w VAT

Obowiązkowy split payment dla niektórych towarów i usług, Wiążąca Informacja Stawkowa, zmiana niektórych stawek VAT – te zmiany obowiązują od 1 listopada br. Kolejne będą wchodzić w trakcie 2020 roku. Sięgnij po podsumowanie zmian w VAT.

Czytaj więcej »

Porada video

Nowy plik JPK_VAT – zmiany w ustawie i nowe rozporządzenie

1 kwietnia

Nowelizacja ustawy o  wprowadziła zmianę polegającą na połączeniu składania VAT-7/VAT-7K z przesyłaniem JPK_VAT. Sprawdź, jak po zmianach wysyłać nowy plik JPK_VAT.

Czytaj więcej »

Dokument do pobrania

Zmiany w VAT 2020

Nowy obraz mapy bitowej

Sięgnij po przewodnik zmian w VAT, sprawdź, co nowego czeka Cię w rozliczeniach od 1 stycznia 2020 r. Przygotuj się na zmiany, jakie wejdą w życie w kwietniu i lipcu 2020 roku.

Czytaj więcej »

Artykuł

Już wiadomo, jakie dane podasz w deklaracji VDEK

klawiatura z widokiem otwartej strony www

Zmiany wprowadzone ustawą z 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw zlikwidują najpopularniejsze deklaracje w podatku VAT: VAT-7 i VAT-7K. Ustawa ta wprowadziła zmiany zarówno w ustawie o VAT, ale też w Ordynacji podatkowej, ustawie Kodeks karny skarbowy oraz ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej. Kto w pierwszej kolejności będzie składał nowy plik JPK_VAT?

Czytaj więcej »
wiper-pixel