Zmiany w VAT: wykaz podatników VAT, pierwsze zasiedlenie i in.

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

Nowy wykaz podatników VAT – zmiany już od 1 września 2019 r.

zmiany w Vat

Od 1  września 2019 r. wchodzą w życie zmiany w treści art. 96b ustawy o VAT. Zmieniły się w związku z tym zasady prowadzenia wykazu podatników VAT. Poznaj obowiązujące zmiany.

Czytaj więcej »

Video NEWS:  Nowy rejestr podatników VAT już od września  

Nowy rejestr podatników VAT

Nowy wykaz będzie aktualizowany na bieżąco. Dzięki temu podatnicy uzyskają możliwość łatwego ustalenia aktualnego statusu kontrahentów jako podatników VAT. Dowiedz się więcej o nowych przepisach?

Czytaj więcej »

Zmiany w VAT od 1 września 2019 r. - nowy wykaz podatników VAT

zmiany w vat

Prezydent podpisał już nowelizację ustawy o VAT, której celem jest m.in.  zminimalizowanie ryzyka nieświadomego udziału podatników w karuzelach VAT. Co jeszcze się zmieni?

Czytaj więcej »

Sprawdź, jakie zmiany w VAT wchodzą od 1 września 2019 r., 1 stycznia i 1 kwietnia 2020 r.

zmiany w vat

W dniu 4 lipca 2019 r. Sejm uchwalił (i skierował do Senatu) ustawę o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw. Część zmian wejdzie w życie 1 września 2019 r., inne dopiero 1 stycznia 2020 r. i 1 kwietnia 2020 r. Dodatkowo przepisy wchodzące w życie 1 kwietnia 2020 r. większość podatników będzie stosować dopiero od 1 lipca 2020 r.

Czytaj więcej »

Nowelizacja ustawy o VAT – mamy praktyczne zestawienie

zmiany w vat

W tabeli zebraliśmy najważniejsze zmiany, jakie zakłada nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług. Poznaj nowe przepisy w VAT, aby prowadzić bezbłędne rozliczenia.

Czytaj więcej »

Porada video

Porada

Zmiany w VAT od 1 września 2019 r.: Sprzedaż kosmetyków do włosów przez Internet a zwolnienie podmiotowe z VAT

Pytanie:  Proszę o informację, czy od września 2019 roku do VAT trzeba zgłosić przedsiębiorcę, który sprzedaje przez internet kosmetyki do włosów? Limit 200.000 zł nie został przekroczony.

Czytaj więcej »

Podatnik zwolniony z VAT a rachunek płatniczy wskazany w wykazie podatników VAT

Pytanie:  Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą rozliczająca się na zasadach ogólnych (PKPiR bez VAT), świadczy usługi lekarskie dla szpitala. Czy mimo że podatnik nie jest vatowcem, a jego faktury są powyżej 15.000 zł, to będzie musiał mieć firmowy rachunek bankowy?

Czytaj więcej »

Podatnik niezarejestrowany a biała lista podatników VAT

Pytanie:  Osoba prowadząca działalność w zakresie pośrednictwa finansowego, zwolniona z VAT, wystawia rachunki powyżej 15 tys. zł. Nie ma go na białej liście podatników, bo nie jest vatowcem. Kontrahent ma problem, gdzie znaleźć rachunek takiego dostawcy. Czy będzie on widoczny na białej liście, jeśli nie jest zgłoszony do VAT?

Czytaj więcej »

Dokument do pobrania

Zmiany w VAT od 1 września 2019 r. zestawienie zmian i praktyczne porady ekspertów

okładka zmiany w vat

Od 1 września 2019 r. weszły w życie zmiany w VAT, w tym m.in. dotyczące wykreślania podatników z urzędu z rejestru podatników VAT oraz rejestru podatników VAT UE, pojawiły się też nowe kategorie podatników, którzy nie mogą korzystać ze zwolnienia podmiotowego.

Czytaj więcej »
wiper-pixel