Kasy

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

Nowe zasady korzystania z ulgi na kasę. Są wyjaśnienia resortu finansów

Zmiany w kasach fiskalnych od 1 maja 2019 roku

Ministerstwo Finansów wydało objaśnienia dotyczące zasad odliczania od podatku należnego kwoty wydanej na zakup kas online. Sprawdź, jak skorzystać z odliczenia.

Czytaj więcej »

Zmiany w kasach fiskalnych od 1 maja 2019 roku

kasa fiskalna

Od maja br. podatnicy używający kas wystawiają i wydają nabywcy, bez jego żądania, paragon fiskalny podczas dokonywania sprzedaży, nie później niż z chwilą przyjęcia należności, bez względu na formę płatności. Co się jeszcze zmieniło? Upewnij się, jakie zmiany obowiązują od maja br. Zebraliśmy wszystkie zmiany w jednym zestawieniu wraz z komentarzem eksperta.

Czytaj więcej »

Rozpoczęcie stosowania kas online – nowy obowiązek dla podatników

dwie kobiety sprawdzają coś w dokumentach

Obowiązujące od 1 maja 2019 r. nowe rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących przewiduje nowy obowiązek dla podatników. Przed rozpoczęciem prowadzenia ewidencji, osoba obsługująca kasę musi złożyć podatnikowi oświadczenie o zapoznaniu się z informacją o zasadach ewidencji. Pobierz wzór tego oświadczenia.

Czytaj więcej »

Do 31 maja 2019 r. trzeba odebrać oświadczenie od osoby obsługującej kasę rejestrującą

oświadczenie od osoby obsługującej kasę

Firmy muszą do 31 lipca tego roku przypisać w kasie rejestrującej odpowiednim literom stawki podatku oraz odebrać z końcem maja od pracownika obsługującego urządzenie fiskalne oświadczenie o zapoznaniu się z zasadami i konsekwencjami ich użytkowania.

Czytaj więcej »

Obowiązują już nowe zasady korzystania z ulgi na kasę

ulga na kasę

Od 1 maja 2019 r. weszły w życie  przepisy wprowadzające obowiązek stosowania kas online, ustawa reguluje też przepisy dotyczące ulgi na zakup kas. Równocześnie z tymi zmianami weszło w życie nowe rozporządzenie w sprawie ulgi na zakup kas. Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z odliczenia na zakup kasy online?

Czytaj więcej »

Porada video

Kasy online – sprawdź, kiedy masz obowiązek instalacji nowej kasy

Kasy fiskalne online

Od 1 maja 2019 r. obowiązują już przepisy wprowadzające kasy online. Nowe regulacje oznaczają, że od 2020 roku pewne grupy zawodowe będą zobligowane do zainstalowania kas fiskalnych nowego typu – tzw. kas online. Za brak obowiązkowego przeglądu technicznego będą kary.

Czytaj więcej »

Porada

Kto musi odbyć szkolenie z kas fiskalnych

Pytanie:  Czy w związku z zmianami o kasach fiskalnych mali przedsiębiorcy muszą mieć szkolenie z kasy czy tylko pracownicy?

Czytaj więcej »

Dokument do pobrania

Kasy online w praktyce - nowe przepisy od 1 maja 2019 r.

kasy online_okładka

Od 1 maja 2019 r. obowiązują przepisy wprowadzające kasy online. Kto w pierwszej kolejności musi wymienić kasy? Jak skorzystać z ulgi na kasę? Jakie masz nowe obowiązki?

Czytaj więcej »

Wzór

Oświadczenie o zapoznaniu się z informacją o zasadach ewidencji

Pracownik lub inna osoba przed rozpoczęciem prowadzenia ewidencji, składa podatnikowi oświadczenie o zapoznaniu się z informacją o zasadach ewidencji. Pobierz wzór.

Czytaj więcej »

Wskaźniki i stawki

wiper-pixel