Zmiany w PIT i CIT

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

Sprawdź, o ile w 2020 roku wzrosną limity podatkowe

wzrosną limity podatkowe

Od nowego roku limity podatkowe wzrosną, gdyż kurs euro z 1 października 2019 r., będący podstawą obliczeń jest wyższy niż w roku ubiegłym. Oznacza to, że w 2020 roku przedsiębiorca straci status małego podatnika w VAT, gdy jego przychód w 2019 roku przekroczy 5.248.000 zł. Rok wcześniej limit wynosił 5.135.000 zł. Natomiast utrata statusu małego podatnika w PIT i CIT nastąpi dopiero po przekroczeniu w 2019 roku przychodu 8.747.000 zł.

Czytaj więcej »

Jednorazowy odpis amortyzacyjny w 2020 roku

ręka z długopisem

W2020 rokukwota jednorazowego odpisu amortyzacyjnego wyniesie w przeliczeniu 219.000 zł. W tym roku  limit był niższy i wynosił 214.000 zł.

Czytaj więcej »

Split payment i biała lista podatników VAT – pamiętaj o firmowym rachunku rozliczeniowym

Split payment

Zmiany w zakresie split payment wchodzące od listopada i biała lista podatników VAT obowiązująca od września, mają związek z obowiązkiem posiadania przez przedsiębiorców określonych rachunków bankowych. Choć są to zmiany w VAT, to są one również istotne dla rozliczeń w podatkach dochodowych (PIT i CIT), w zakresie kosztów uzyskania przychodu.

Czytaj więcej »

Już wiadomo jakie są stawki karty podatkowej w 2020 r.

Stawki karty podatkowej

Znana już jest wysokość: stawek karty podatkowej, kwoty, do której można wykonywać świadczenia przy prowadzeniu niektórych usług oraz kwartalnych stawek ryczałtu od przychodów proboszczów i wikariuszy

Czytaj więcej »

Mamy praktyczne podsumowanie zmian w PIT i CIT na 2020 rok

Praktyczne podsumowanie zmian w PIT i CIT na 2020 rok

Ulga na złe długi w PIT i CIT, nowa skala podatkowa, biała lista i sankcje w podatkach dochodowych – to tylko niektóre zmiany, z jakimi trzeba się zmierzyć od nowego roku. Eksperci Accreo przygotowali praktyczne podsumowanie zmian.

Czytaj więcej »

Porada

Zerowy PIT dla młodych pracowników – czy potrzebne oświadczenie w 2020 roku

Pytanie:  Czy osoby które nie ukończyły 26 lat, bez żadnego oświadczenia, będą podlegały zwolnieniu z podatku od stycznia 2020 roku? Czy dotyczy to wynagrodzenia za grudzień 2019 roku, wypłaconego w styczniu 2020 roku, czy dopiero za styczeń, wypłacone w lutym 2020 roku?

Czytaj więcej »

Zapłata za fakturę wystawioną przez podatnika zwolnionego z VAT na rachunek niebędący na białej liście

Pytanie:  Czy w sytuacji, gdy jestem zwolniony podmiotowo z VAT przyjmę zapłatę za usługę w wysokości niższej niż 15.000 zł na rachunek bankowy osobisty, niewidoczny na białej liście, to mój odbiorca będzie mógł zaliczyć moją fakturę do kosztów podatkowych w całości?

Czytaj więcej »

Czy mikrorachunki potrzebne są w szkołach

Pytanie:  Czy szkoły, jako jednostki budżetowe, mają obowiązek zakładania mikrorachunki? Jeżeli tylko co miesiąc przekazują zaliczkę na podatek? Czy ma być to wykonywane jako przelew do US tylko z nowym rachunkiem indywidualnym konta czy jako zwykły przelew?

Czytaj więcej »
wiper-pixel