Zmiany w prawie pracy

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

Najważniejsze zmiany dla pracowników i pracodawców w 2020 roku

O ważnych zmianach dla pracowników i pracodawców w 2020 roku przypomniało Ministerstwo

O ważnych zmianach dla pracowników i pracodawców w 2020 roku przypomniało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w informacji zawartej na stronie internetowej tego resortu.

Czytaj więcej »

Sprawdź na przykładach jak obliczyć wynagrodzenie pracownika po zmianach wskaźników podatkowych i płacy minimalnej od 2020 roku

Minimalna płaca 2020

Od 1 stycznia 2020 r. będzie wyższa stawka wynagrodzenia minimalnego. Miesięczne minimalne wynagrodzenie za pracę wyniesie 2.600 zł, a minimalna stawka godzinowa z umowy zlecenia wyniesie 17 zł. Ponadto zmieni się stawka PIT i koszty uzyskania przychodu. Upewnij się na przykładach, jak obliczyć prawidłowo wynagrodzenie za pracę dla pracowników w 2020 roku. Dowiedz się, jak wrośnie koszt pracodawcy z tytułu zatrudnienia pracownika z najniższą płacą. Sprawdź także, jak wpłaty do PPK wpłyną na rozliczenia pracownika.

Czytaj więcej »

Jak wprowadzić PPK w firmie od 1 stycznia 2020 roku

plany kapitałowe

Firmy zatrudniające na dzień 30 czerwca 2019 r. co najmniej 50 osób mają obowiązek od 1 stycznia 2020 r. wprowadzić pracownicze plany kapitałowe. Jak wygląda to pod względem technicznym, kiedy na rynku jest około 20 instytucji finansujących? Sprawdźmy, jak rozwiązać ten problem.

Czytaj więcej »

Od 1 stycznia 2020 r. dodatek stażowy zostanie wyłączony z pensji minimalnej – Prezydent właśnie podpisał ustawę

dodatek stażowy

Zgodnie z nowymi przepisami dodatek za staż pracy zostanie wyłączony z katalogu składników wynagrodzenia, które są uwzględniane przy obliczaniu wysokości wynagrodzenia pracownika porównywanego z wysokością minimalnego wynagrodzenia za pracę. Dowiedz się więcej na ten temat.

Czytaj więcej »
wiper-pixel