Zmiany w VAT: zwolnienie podmiotowe z VAT, faktury

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

Sprawdź, jakie zmiany w VAT wchodzą od 1 września 2019 r., 1 stycznia i 1 kwietnia 2020 r.

zmiany w vat

W dniu 4 lipca 2019 r. Sejm uchwalił (i skierował do Senatu) ustawę o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw. Część zmian wejdzie w życie 1 września 2019 r., inne dopiero 1 stycznia 2020 r. i 1 kwietnia 2020 r. Dodatkowo przepisy wchodzące w życie 1 kwietnia 2020 r. większość podatników będzie stosować dopiero od 1 lipca 2020 r.

Czytaj więcej »

Video NEWS: Nowe zasady rozliczania VAT od handlu unijnego

1 nowe zasady opodatkowania

Resort finansów przygotował projekt ustawy wprowadzającej w życie unijne regulacje w zakresie opodatkowania VAT w handlu pomiędzy krajami Unii Europejskiej. Nowe przepisy wejdą w życie wraz z początkiem 2020 roku.

Czytaj więcej »

Nowelizacja ustawy o VAT – mamy praktyczne zestawienie

zmiany w vat

W tabeli zebraliśmy najważniejsze zmiany, jakie zakłada nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług. Poznaj nowe przepisy w VAT, aby prowadzić bezbłędne rozliczenia.

Czytaj więcej »

Zmiany w VAT: zwolnienie podmiotowe i obniżenie wysokości dodatkowego zobowiązania podatkowego

zwolnienie z vat

Ustawa z 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw przewiduje m.in.: wyłączenie możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego przez dodatkowe grupy podatników oraz obniżenie wysokości dodatkowego zobowiązania podatkowego do 15% w przypadku, gdy podatnik złoży korektę deklaracji podatkowej w trakcie kontroli celno-skarbowej. Sprawdźmy, co w praktyce oznaczają te przepisy.

Czytaj więcej »

Od przyszłego roku ważne zmiany dotyczące wystawiania faktur

Od przyszłego roku ważne zmiany dotyczące wystawiania faktur

Uchwalona w piątek przez Senat nowelizacja ustawy o VAT przewiduje m.in. istotną zmianę dotyczącą wszystkich podatników ewidencjonujących sprzedaż z wykorzystaniem kasy rejestrującej. Nowe przepisy istotnie ograniczają możliwość wystawiania faktur na rzecz podatników VAT, dotyczących transakcji pierwotnie udokumentowanych paragonem fiskalnym. Przepisy te wejdą w życie od 1 stycznia 2020 r., a niestosowanie się do nich będzie obwarowane surowymi sankcjami.

Czytaj więcej »

Porada video

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel