Zmiany w podatkach dochodowych

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

Za brak sprawozdania o stosowanych terminach zapłaty w transakcjach handlowych będą konsekwencje

Sprawozdanie o stosowanych terminach zapłaty w transakcjach

Do 31 stycznia 2021 r. niektórzy podatnicy CIT będą zobowiązani do przekazania sprawozdań o stosowanych terminach zapłaty w transakcjach handlowych. Kto ma taki obowiązek?

Czytaj więcej »

Zobacz, jakie firmy muszą określić swoją strategię podatkową

Zobacz, jakie firmy muszą określić swoją strategię podatkową

Zmiany w ustawie o CIT, które obowiązują od 2021 roku wprowadziły dodatkowy obowiązek na podmioty rozliczające podatek dochodowy od osób prawnych. Czy każda spółka z o.o. będzie musiała przekazać informację o realizowanej strategii podatkowej?

Czytaj więcej »

Spółki nieruchomościowe – sprawdź zasady opodatkowania od 2021 roku

Spółki nieruchomościowe – sprawdź zasady opodatkowania od 2021 roku

Wraz z nowelizacją ustawy o CIT zmieniają się zasady opodatkowania spółek nieruchomościowych. Podatnicy muszą przygotować się na nowe obowiązki. Zobacz, jakie.

Czytaj więcej »

Co zrobić, aby odroczyć opodatkowanie spółki komandytowej do maja 2021 r.

Opodatkowanie spółek komandytowych od maja 2021

Jakie kroki należy podjąć, zarówno w spółce, jak i względem fiskusa, aby spółka komandytowa została podatnikiem CIT nie od 1 stycznia 2021 r., lecz mogła odroczyć ten termin do 1 maja 2021 r.? Jakie dokumenty złożyć do skarbówki?

Czytaj więcej »

Podatek u źródła - ciąg dalszy zamieszania ze zmianami

Podatek u źródła. Zmiany 2021 r.

Z początkiem roku 2019 weszły w życie przepisy, które wymagały od podatników dodatkowych formalności w związku z możliwością zastosowania zwolnienia z poboru podatku u źródła. Jednak od tego czasu wejście w życie tych przepisów odraczane było już kilkakrotnie. Wydawało się, że już zasady te nie będą kolejny raz odraczane, ale MF na święta szykuje kolejne odroczenia zmian.

Czytaj więcej »

Dokument do pobrania

Ważne zmiany dla księgowych w 2021 roku: VAT, podatki dochodowe, prawo pracy, ubezpieczenia społeczne

ok

Rok 2021 roku przyniósł dla podatników wiele zmian w podatkach. Jak chociażby: pakiet slim VAT wprowadzający zmiany dotyczące Wiążącej Informacji Stawkowej i nowe zasady rozliczania faktur korygujących; opodatkowanie spółek komandytowych CIT; wprowadzenie estońskiego CIT; ograniczenia ulgi abolicyjnej. To nie wszystko od tego roku trzeba też zgłaszać do ZUS umowy o dzieło. Skorzystaj z podsumowania ważnych dla księgowych zmian.

Czytaj więcej »

PIT i CIT od 1 stycznia 2021 r. przegląd najważniejszych zmian – praktyczne zestawienie

okładka

Początek 2021 rok to wiele zmian w podatkach dochodowych. Podatnicy muszą się też przygotować na nowe obowiązki. Przedstawiamy praktyczne zestawienie zmian w PIT i CIT przygotowane przez ekspertów Accreo.

Czytaj więcej »

Porada

Opodatkowanie spółek komandytowych CIT od stycznia 2021 r.

Pytanie:  Pytanie dotyczy opodatkowania od 2021 roku CIT spółek komandytowych. Czy komandytariusze będą płacić podatek w momencie postawienia zysku do dyspozycji, czy w momencie otrzymania dywidendy od spółki komandytowej? Spółka komandytowa będzie od zysku płaciła podatek CIT. Rozumiem że komandytariusze będą płacili podatek od wypłaconego im zysku na konto bankowe jako wypłata dywidendy dopiero i będą korzystać jeśli spełnią warunki ze zwolnienia do 60 tys. zł. Czy dobrze myślę?

Czytaj więcej »

Czy spółki jawne staną się podatnikiem CIT od 1 stycznia 2021 r.

Pytanie:  Pytanie dotyczy zmian w CIT, które będą też obowiązywać spółki jawne. Czy wszyscy wspólnicy spółki jawnej, którzy są podatnikami PIT muszą złożyć informację o aktualizacji, pomimo braku zmian?

Czytaj więcej »

Porada video

Opodatkowanie CIT spółek komandytowych i jawnych – jak uchronić się przed negatywnymi skutkami zmian

szkolenie

Od 1 stycznia 2021 r. spółki komandytowe zostaną objęte podatkiem dochodowym od osób prawnych. CIT zapłacą nie tylko wspólnicy, ale również same spółki komandytowe. Zmiany obejmą też spółki jawne. Jak zmiany oceniają eksperci i co można zrobić, aby ustrzec się przed negatywnymi skutkami nowelizacji?

Czytaj więcej »

Ustawa

Artykuł

Spółki komandytowe opodatkowane CIT już od przyszłego roku. To nie koniec zmian w CIT

Spółki komandytowe będą opodatkowane CIT już od 2021 roku

Opodatkowanie podatkiem CIT spółek komandytowych, a także w niektórych przypadkach też spółek jawnych, ograniczenie możliwości rozliczania strat podatkowych – to tylko niektóre zmiany w CIT, jakie planuje MF. Poznaj skutki nowelizacji w praktyce.

Czytaj więcej »
wiper-pixel