Zmiany w PIT

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

Poznaj konsekwencje zmian przepisów od 1 stycznia 2019 r. – praktyczne zestawienie

zmiany w podatkach

Od stycznia 2019 roku wszedł w życie ogromny pakiet zmian w prawie podatkowym. Część zmian to daleko idące modyfikacje obecnie istniejących przepisów (np. nowe rozliczenia samochodów służbowych i leasingowanych), a część to zupełne nowe rozwiązania, niespotykane wcześniej w polskim prawie podatkowym (np. kontrowersyjny Exit Tax czy ulga IP box dla innowacyjnych przedsiębiorstw).

Czytaj więcej »

Nowe zasady przekazywania PIT-11 za 2018 rok

PIT 2019

Nowelizacja ustawy o PIT, która wejdzie w życie 1 stycznia 2019 r. zakłada, że wszyscy płatnicy, bez względu na wielkość, będą musieli przekazywać urzędom skarbowym informacje PIT-11. Skróci się też termin na wywiązanie się z tego obowiązku.

Czytaj więcej »

Od 1 stycznia 2019 r. zmienia się przeznaczenie formularza PIT-8C

zmiana formularza pit 8c

Po 31 grudnia 2018 r. płatnicy nie będą już wykazywali przychodów z innych źródeł ani stypendiów studenckich w informacji PIT-8C. Posłuży im o tego zmodyfikowany formularz PIT-11.

Czytaj więcej »

Co musisz wiedzieć o ulepszeniu środków trwałych w 2019 roku

ulepszenie środków trwałych w 2019 roku

Zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych, jakie weszły w życie od 1 stycznia 2019 r., modyfikują przepisy przejściowe, które od 1 stycznia 2018 r. podniosły do 10.000 zł kwotę wydatków dotyczącą ulepszenia środków trwałych. Obecnie obowiązuje ona bez względu na datę wprowadzenia środka trwałego do ewidencji.        

Czytaj więcej »

© PortalFK.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel