PPK

Filtruj po typie dokumentu:

Porada

Jakie są terminy przystąpienia do PPK

Pytanie:  Jesteśmy maleńką firmą (sp. z o.o.) i w  dwóch ostatnich latach obrotowych spełniliśmy łącznie następujące warunki: a) zatrudnialiśmy średniorocznie mniej niż 10 pracowników (zatrudnialiśmy 3); b) osiągnięty przez nas roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nie przekroczył równowartości w złotych 2 milionów euro i nie przekroczył sumy aktywów bilansu sporządzonego na koniec każdego roku równowartości w złotych 2 milionów euro. Naszym zdaniem obowiązek przystąpienia do PPK naszej firmy to 1 styczeń 2021r, jeżeli wszyscy pracowniczy nie złożą rezygnacji z przystąpienia do PPK. Niedawno dzwoniła do nas Pani z firmy obsługującej PPK i przekonywała nas, że w świetle obowiązujących przepisów musimy przystąpić do PPK od 1 lipca 2020 r., a więc za niespełna 5 miesięcy. Czy to prawda i przeoczyliśmy nowe przepisy?

Czytaj więcej »

Nowość

Od 1 lipca br. firmy informują o PPK

pracownicze programy emerytalne

Przedsiębiorcy zatrudniający powyżej 250 osób mają obowiązek stosować przepisy ustawy o PPK od 1 lipca 2019 roku. Co się z tym wiąże?

Czytaj więcej »

Zmiany w ustawie o PPK uproszczą system

przepisy o ppk

Już tylko na podpis prezydenta czeka ustawa o zmianie ustawy o pracowniczych planach kapitałowych. W projekcie przewidziano m.in. zniesienie limitu 30-krotności podstawy wpłat do PPK i kilka rozwiązań mających na celu uproszczenie tego systemu. Zobacz, co jeszcze się zmieni.

Czytaj więcej »

Będą zmiany w deklaracji rezygnacji z wpłat do PPK

Będą zmiany w deklaracji rezygnacji z wpłat do PPK

Projekt rozporządzenia resortu finansów w sprawie deklaracji rezygnacji z wpłat do PPK przewiduje rezygnację z żądania siedmiu podpisów na rzecz jednego. Jakie jeszcze inne uproszczenia wprowadza?

Czytaj więcej »

PPK w kwotach

Trwa też kampania informacyjna dotyczącą  Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Zainteresowanie PPK nie maleje. Trwa też kampania informacyjna dotyczącą  Pracowniczych Planów Kapitałowych. Nasz ekspert w tekście pokazuje jak wygląda PPK w kwotach. Sprawdźmy.

Czytaj więcej »

Jest już wzór deklaracji odstąpienia od wpłat na Pracowniczy Plan Kapitałowy

pracownicze plany kapitałowe

Wiemy już jaki jest wzór deklaracji w sprawie rezygnacji z wpłat na PPK. Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia, którego załącznikiem jest szablon oświadczenia. Sprawdź szczegóły.

Czytaj więcej »
wiper-pixel