Zmiany w PIT

Filtruj po typie dokumentu:

Artykuł

Opłaca się składkę zdrowotną za pracowników zwolnionych z PIT

rozmowa rekrutacyjna

ZUS przypomina, że za osoby ubezpieczone, które nie ukończyły 26 roku życia objęte obowiązkiem ubezpieczenia zdrowotnego, których przychody są zwolnione z PIT składka na ubezpieczenie zdrowotne musi być opłacona.

Czytaj więcej »

Porada video

Zmiany w PIT: wyższe koszty i nowa skala podatkowa

zmiany w pit

Ustawodawca aktualnie wprowadza rewolucyjne zmiany na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych: zerowy PIT dla młodych pracowników, obniżka stawki podatku z 18% na 17%, zmiana kosztów pracowniczych.

Czytaj więcej »

Nowość

Video NEWS: Zerowy PIT od 1 sierpnia 2019 r.

zerowy pit

Obowiązują już zmiany w PIT. Od 1 sierpnia zwolnione są przychody ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej, spółdzielczego stosunku pracy oraz z przychody z umów zlecenia, otrzymane przez podatnika do ukończenia 26. roku życia.

Czytaj więcej »

Zerowy PIT od 1 sierpnia 2019 r.: Obliczamy wynagrodzenie pracownika do 26. roku życia

zerowy pit dla młodych

Nowelizacja ustawy o PIT z 4 lipca 2019 r. wprowadza nowe zwolnienie od podatku PIT. Zwolnione będą przychody ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej, spółdzielczego stosunku pracy oraz z przychody z umów zlecenia, otrzymane przez podatnika do ukończenia 26. roku życia. Sprawdź, jak w praktyce stosować nowe przepisy.

Czytaj więcej »

Video NEWS: Jest decyzja - zerowy PIT dla młodych

3 zerowy pit dla młodych

Od 1 sierpnia wchodzi w życie ustawa, według której młodzi, którzy nie przekroczyli 26. roku życia  zostali objęci zwolnieniem z podatku PIT.  Pozwoli im to zaoszczędzić nawet 4.600 zł w skali roku.

Czytaj więcej »

Ustawa o zerowym PIT przyjęta przez Senat

 korzystać ze zwolnienia od PIT

W piątek senatorowie przyjęli bez poprawek ustawę wprowadzającą zerowy PIT dla młodych osób do 26 roku życia. Zmiany wejdą w życie od 1 sierpnia 2019 r.

Czytaj więcej »

Video NEWS:  Zerowy PIT dla młodych

Zerowy pit dla młodych

Będzie ulga podatkowa dla osób do 26 roku życia. Sprawdźmy kiedy wejdzie w życie.

Czytaj więcej »

Porada

Zerowy PIT dla młodych

Pytanie:  Mam pytanie dotyczące ustawy wprowadzającej zerowy PIT dla młodych. Na jakiej podstawie będą rozliczane dochody po 1 sierpnia dla osób poniżej 26. roku? Czy jeszcze w lipcu mają zgłosić do kadr wolę rozliczania podatku?

Czytaj więcej »
wiper-pixel