ZUS

Filtruj po typie dokumentu:

Artykuł

Składki na ZUS dla firm od nowego roku pójdą w górę

mężczyzna w białej koszuli oparty o miniaturę wieżowców

Przedsiębiorcy opłacający składki na ZUS na preferencyjnych zasadach od 1 stycznia 2020 r. zapłacą dużo więcej niż początkowo było to planowane. Wszystko za sprawą podwyżki minimalnego wynagrodzenia od nowego roku do 2.600 zł. Tak samo wyższe składki zapłacą przedsiębiorcy, którzy dłużej już działają na rynku. Sprawdźmy, jakie to będą kwoty.

Czytaj więcej »

Zniesienie limitu 30-krotności spowoduje zwiększenie kosztów wynagrodzeń firm z tytułu ZUS

% wielki, dwóch biznesmenów

W projekcie budżetu na przyszły rok kalendarzowy zaproponowano zniesienie limitu podstawy obliczania składek na ubezpieczenie społeczne, który obecnie wynosi 30-krotność prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej na dany rok kalendarzowy. Należy przypomnieć, że jeśli podstawa naliczania przekroczy ten limit, to płatnik nie może pobrać składek ZUS powyżej tej kwoty. W sytuacji natomiast, gdy limit zostanie zniesiony, to płatnicy składek tacy jak zleceniodawcy czy pracodawcy odprowadzą składki ZUS również od kwot przekraczających limit. To oznacza, że zwiększą się koszty wynagrodzeń firm z tytułu ZUS.

Czytaj więcej »

Teraz pora na 500+ dla przedsiębiorców         

% ludzik tzyma w ręku znak procentu

500+ na każde dziecko zostało wprowadzone od 1 lipca 2019 r. Osoby niepełnosprawne także otrzymały prawo do dodatkowego świadczenia. Kolejną uprzywilejowaną grupą będą mikroprzedsiębiorcy uzyskujący miesięczny dochód do 6.000 zł. Czy to oznacza rewolucję w składkach na ZUS?

Czytaj więcej »

© PortalFK.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel