Kasy online

Filtruj po typie dokumentu:

Porada

Jako skorzystać z ulgi na zakup kas

Pytanie:  Podatnik świadczący usługi naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, zakupił kasę online w grudniu ubiegłego roku i rozpoczął ewidencjonowanie na tej kasie w tym samym miesiącu. Wcześniej używał „zwykłą” kasę fiskalną. Czy przysługującą mu ulga na zakup kasy online powinien rozliczyć w deklaracji za styczeń 2020 r.? A jeśli tego nie zrobił, to czy złożyć korektę deklaracji za styczeń, czy rozliczyć ją w deklaracji za luty 2020 r.? W jakich pozycjach deklaracji VAT-7 ulgę wykazać?

Czytaj więcej »

Przeglądy techniczne pojazdów – czy wymagana jest kasa online

Pytanie:  Czy usługa stacji diagnostycznej - przegląd samochodu powinna być ewidencjonowana od 2020 roku na kasie fiskalnej online?

Czytaj więcej »

Czy sprzedaż fakturowaną trzeba wcześniej nabijać na kasę

Pytanie:  Kupiłam kasę online, na której będę ewidencjonować sprzedaż klientom indywidualnym. Dla firm będę wystawiać faktury VAT w programie komputerowym. Czy powinnam nabijać wcześniej paragon na kasę, podając NIP nabywcy i przypinać go do faktury VAT? Jeśli tak, to od kiedy muszę to robić?

Czytaj więcej »

Kiedy mechanik samochodowy powinien mieć kasę online

Pytanie:  Kiedy powinienem najpóźniej wdrożyć kasę fiskalną online jako mechanik samochodowy? Czy kasę muszę zafiskalizować jeszcze przez 1 stycznia 2020 r.? Czy jeśli wystawię fakturę dla firmy np. 2.01.2020 r., to muszę mieć już zafiskalizowaną kasę? Korzystałem w grudniu 2019 roku z ulgi na kasę, ponieważ wtedy zakładałem firmę, a teraz muszę wymienić? Jak to zrobić optymalnie i dostać zwrot?

Czytaj więcej »

Czy przy zawieszonym biznesie trzeba wymienić kasę na kasę online

Pytanie:  Czy mając zawieszoną działalność gospodarczą, gdzie jest na stanie stacjonarna kasa fiskalna, podatnik ma obowiązek wymiany jej na kasę online?

Czytaj więcej »

Nowość

Obowiązek stosowania kas fiskalnych online już od 1 stycznia 2020 r. Problematyczna ulga na ich zakup

Problematyczna ulga na ich zakup

Z początkiem 2020 roku pierwsi podatnicy będą mieli obowiązek stosowania tzw. kas online. Zakup takich urządzeń będzie ich upoważniał do skorzystania ulgi w VAT z tego tytułu, ale problematyczny jest moment, kiedy to prawo wolno im będzie zrealizować. To dlatego, że analiza obowiązujących w tym zakresie przepisów prowadzi do innych wniosków niż te, które nasuwają się z wyjaśnień resortu finansów.

Czytaj więcej »

Porada video

Nowe zasady dokumentowania sprzedaży od 2020 roku z wykorzystaniem kas online

ewidencja sprzedaży

Poznaj zasady dokumentowania sprzedaży detalicznej za pośrednictwem kas elektronicznych i kas online. Sprawdź, jak raportować sprzedaż za pośrednictwem nowych kas online w ramach funkcjonowania pliku JPK _Paragon. Zobacz, jakie sankcje grożą za brak obowiązkowych przeglądów technicznych.

Czytaj więcej »
wiper-pixel