Kasy rejestrujące

Filtruj po typie dokumentu:

Porada

Kasa fiskalna w 2021 roku. Czy obowiązuje limit 20.000 zł

Pytanie:  Osoba fizyczna w roku 2020 rozpoczęła działalność gospodarczą o kodzie PKD: 52.20.Z. W 2020 roku nie przekroczyła obrotu 20.000 zł (liczonego proporcjonalnie do okresu prowadzenia działalności) i  nie musiała instalować kasy fiskalnej. Czy w roku 2021 będzie mogła nadal skorzystać ze zwolnienia z uwagi na wysokość obrotu?

Czytaj więcej »

Nowość

Kto w 2021 roku może liczyć na zwolnienie z obowiązku rejestracji na kasie fiskalnej

Zwolnienie z ewidencji na kasie rejestrującej 2021

Jest już  rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Kto nie musi mieć kasy rejestrującej w 2021 roku i jakie warunki trzeba spełnić?

Czytaj więcej »

Od stycznia 2021 r. kolejne grupy przedsiębiorców z kasami online

Kasa online w placówkach gastronomicznych

Pandemia spowodowała, że niektóre branże zyskały więcej czasu na wymianę kas rejestrujących na kasy online. Jednak już od stycznia obowiązkiem tym zostaną objęte m.in. placówki gastronomiczne. Ale czy wszystkie?

Czytaj więcej »

Kasy rejestrujące 2021: kto straci zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji na kasie

Kasy rejestrujące. Kto bez zwolnienia z ewidencji na kasie

Trwają prace nad projektem zmiany rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Kto straci zwolnienie, kto będzie musiał obowiązkowo ewidencjonować sprzedaż przy zastosowaniu kas fiskalnych od przyszłego roku?

Czytaj więcej »
wiper-pixel