Split payment i stawki VAT

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

Video NEWS: Czy metoda podzielonej płatności będzie obowiązkowa

Podzielona płatność

Przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą paliwa, wykonujący usługi budowlane czy sprzedający towary budowlane mają obligatoryjnie stosować split payment. Kiedy przepisy wejdą w życie?

Czytaj więcej »

Obowiązkowy split payment wejdzie w życie od listopada

split payment od 1 listopada 2019 r.

Mechanizm podzielonej płatności będzie stosowany w odniesieniu do 150 grup towarów i usług, wśród nich znajdą się m.in. roboty budowlane, czy handel częściami do samochodów i motocykli.

Czytaj więcej »

Od 1 listopada zmieniają się niektóre stawki VAT

podatek vat

Nowe stawki VAT dla książek, gazet, dzienników i czasopism będą stosowane już od 1 listopada 2019 r. Dowiedz się więcej o nowych przepisach dotyczących VAT.

Czytaj więcej »

Video NEWS: Obowiązkowy split payment od 1 listopada 2019 r.

split payment przełożony

Termin wprowadzenia podzielonej płatności, został przełożony o 2 miesiące i wejdzie w życie 1 listopada.  W sytuacji gdy podatnik, mimo obowiązku, nie będzie stosował mechanizmu podzielonej płatności, musi liczyć się z konsekwencjami.

Czytaj więcej »

Porada

Jak stosować przepisy o obowiązkowym mechanizmie podzielonej płatności

Pytanie:  Spółka prowadząca sklep internetowy sprzedaje produkty objęte w tej chwili odwróconym VAT-em (drut miedziany, srebro, itp.). W związku z planowanymi zmianami od 1 września związanymi ze Split Payment oraz zniesieniu procedury odwróconego VAT-u w transakcjach krajowych mam takie pytanie: jaką stawkę VAT zastosować w zamówieniu złożonym 31 sierpnia na którym są produkty z odwróconym VAT-em (klient składa zamówienie, automatycznie generuje się proforma na podstawie której klient dokonuje przedpłaty) ale opłaconym już 1 września (wtedy generuje się faktura VAT i tą datę przyjmujemy do rozliczeń)? Czy będzie potrzeba przeliczenia wygenerowanej z automatu proformy, jeżeli płatność do takiego zamówienia nie zostanie uregulowana do końca dnia 31 sierpnia i zastosowania stawki 23% na ww. produkty?

Czytaj więcej »

Zaliczki a obowiązek stosowania mechanizmu podzielonej płatności

Pytanie:  Sprzedajemy wyroby z załącznika nr 15. W transakcjach z klientami stosujemy przedpłaty na podstawie faktur proforma. Po otrzymaniu płatności wydajemy towar nabywcy i wystawiamy fakturę. Jak w takich sytuacjach zastosować MPP? Czy jedynym wyjściem jest wystawienie faktury zaliczkowej przed otrzymaniem płatności, aby klient mógł wskazać numer faktury?

Czytaj więcej »

Od 1 listopada zmiany dotyczące split payment – poznaj skutki rachunkowe

Pytanie:  Proszę o rozpisanie księgowania dotyczącego split payment w organie (urzędzie).

Czytaj więcej »

Porada video

Kto będzie obowiązkowo stosował split payment?

split payment

Prawdopodobnie od 1 września 2019 r. w ustawie VAT pojawi się obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności (tzw. split payment) dla określonej grupy podatników. Mechanizm ten jest stosowany obecnie, lecz ma charakter nieobowiązkowy.

Czytaj więcej »

Upewnij się, czy będziesz musiał obowiązkowo stosować split payment. Uwaga - za niewywiązywanie się z przepisów będą kary!

split

Od 1 listopada 2019 r. w ustawie VAT pojawi się obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności (tzw. split payment) dla określonej grupy podatników. Mechanizm ten jest stosowany obecnie, lecz ma charakter nieobowiązkowy.

Czytaj więcej »

© PortalFK.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel