Jak wyliczyć wynagrodzenie dla pracownika do 26 roku życia, po 26 roku przy minimalnej płacy i nowych kosztach uzyskania przychodu od 1 października 2019 r.

Izabela Nowacka

Autor: Izabela Nowacka

Dodano: 1 października 2019
Pytanie:  Zatrudniamy 13 pracowników i 6 uczniów nauki zawodu. Zajmujemy się obróbką skrawania w metalu. Proszę o wyliczenie wynagrodzenia dla pracownika do 26 roku życia -  PIT dla młodych, z uwzględnieniem nowych kosztów uzyskania przychodu czy będą zerowe i podatku 17% od kwoty 2.250 zł. Co z kwotą wolną od podatku? Jaka będzie kwota składki zdrowotnej? Jak wyglądałoby wyliczenie wynagrodzenia za październik 2019 r. dla pracownika po 26 roku życia po wejściu nowych przepisach od tej samej kwoty 2.250 zł z uwzględnieniem nowych kosztów uzyskania przychodu i podatku 17%? Zatrudniamy też pracownika na umowę zlecenie z kwotą brutto 1.500 zł. Jakie koszty uzyskania  zastosować w tym przypadku? Do tej pory było 20% czyli 258,87 zł, a jak będzie od października 2019 roku.

Pozostało jeszcze 88 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Izabela Nowacka

Autor: Izabela Nowacka

Ekonomista, specjalizuje się w prawie pracy, ubezpieczeniach społecznych i prawie podatkowym. Autorka licznych publikacji z zakresu rozliczania wynagrodzeń, współpracuje z wieloma wydawnictwami, jest autorką publikacji m.in. w Rzeczpospolitej, Monitorze Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Monitorze rachunkowości budżetowej
wiper-pixel