Czy od 1 października trzeba rozliczać wynagrodzenia stosując już nowe stawki PIT

Izabela Nowacka

Autor: Izabela Nowacka

Dodano: 15 października 2019
Pytanie:  W związku z wprowadzonymi zmianami w podatku dochodowym od osób fizycznych, mam pytanie w jaki sposób rozliczyć płace pracowników za pracę w miesiącu wrześniu, wypłacone w październiku, zgodnie z regulaminem wynagradzania? Czy już według stawek obowiązujących we wrześniu czy już nowych? Jakie są to wartości? Co zrobić w przypadku, gdy tylko część pracowników złożyła oświadczenie o stosowanie stawki 17,75% od dochodów uzyskanych w okresie od 1 października 2019 r. do 31 grudnia 2019 r.? Jak to prawidłowo zastosować Czy od wynagrodzenia za miesiąc październik, listopad i grudzień 2019 r., które będzie wypłacone odpowiednio w listopadzie i grudniu 2019 r. i styczniu 2020 r.? Czy też od wynagrodzenia za wrzesień, październik i listopad 2019 r., które będzie wypłacone odpowiednio w październiku, listopadzie i grudniu 2019 r. Jak liczyć wynagrodzenia pracowników, którzy takiego oświadczenia nie złożyli?

Pozostało jeszcze 77 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Izabela Nowacka

Autor: Izabela Nowacka

Ekonomista, specjalizuje się w prawie pracy, ubezpieczeniach społecznych i prawie podatkowym. Autorka licznych publikacji z zakresu rozliczania wynagrodzeń, współpracuje z wieloma wydawnictwami, jest autorką publikacji m.in. w Rzeczpospolitej, Monitorze Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Monitorze rachunkowości budżetowej
wiper-pixel