Rozliczanie wydatków na firmowe samochody

Filtruj po typie dokumentu:

Porada video

Leasing firmowych samochodów osobowych - nowe zasady kalkulacji kosztów uzyskania

leasing

Celem szkolenia online jest przedstawienie w sposób kompleksowy zasad i różnic w rozliczaniu wydatków dotyczących samochodów służbowych, używanych na podstawie umów leasingu zawartych zarówno  w 2018, jak i 2019 roku, dla celów podatku dochodowego i VAT.

Czytaj więcej »

Rozliczanie firmowych aut – zmiany od 2019 roku

rozliczenia firmowych

Wraz z początkiem roku zmieniają się zasady rozliczania podatku dochodowego w zakresie samochodów osobowych. Skorzystaj z praktycznych warsztatów, aby bezbłędnie rozliczać wydatki na firmowe samochody zgodnie z najnowszymi zmianami.

Czytaj więcej »

Paliwo podrożeje dla przedsiębiorców od 2019 r.!

paliwo podrożeje

Samir Kayyali objaśnia w jaki sposób zdrożeje paliwo dla przedsiębiorców od 2019 r. i że jak zwykle stoją za tym podatki.

Czytaj więcej »

Samochody osobowe w CIT i PIT od 2019 r. - rewolucja!

samochody osobowe

Czy od 2019 r. czekają podatników rewolucyjne zmiany na gruncie rozliczania samochodów osobowych w podatkach dochodowych? Doradca podatkowy Samir Kayyali krótko objaśnia to zagadnienie.

Czytaj więcej »

Rewolucyjne zmiany dotyczące rozliczania firmowych aut

samochód

Od 2019 r. ustawodawca szykuje fundamentalne zmiany na gruncie rozliczania podatku dochodowego w zakresie samochodów osobowych. Skorzystaj z praktycznych warsztatów, aby bezbłędnie rozliczać wydatki na firmowe samochody zgodnie z najnowszymi zmianami.

Czytaj więcej »

Nowość

Video NEWS: Fiskus kontroluje rozliczenia leasingu

fiskus kwestinuje

Chodzi o umowy leasingu podpisane w 2018 roku, w sytuacji gdy samochody zostały odebrane w 2019 roku. Sprawdź, co dokładnie będą sprawdzać urzędnicy.

Czytaj więcej »

Samochód w firmie. Na co warto zwrócić uwagę od 2019 roku?

samochód w firmie

Wraz z początkiem 2019 roku na niekorzyść podatników zmienią się m.in. zasady rozpoznawania kosztów podatkowych z tytułu wydatków poniesionych na nabycie i użytkowanie samochodów w firmie. Wprowadzone zmiany w głównej mierze obejmą tych przedsiębiorców, którzy wykorzystują pojazdy firmowe do celów prywatnych i służbowych, jak również całą rzeszę firm, które korzystają z najbardziej popularnej formy finansowania pojazdów, jaką jest leasing. Warto też pamiętać o kilku rozwiązaniach, które w efektywny sposób mogą zneutralizować wzrost obciążeń podatkowych związanych z użytkowaniem samochodów od 2019 r.

Czytaj więcej »