Stosowanie kodu GTU_07 w sprzedaży części do maszyn przemysłowych

Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Dodano: 15 października 2020
Pytanie:  Firma wytwarza różne części hydrauliki siłowej do maszyn, głównie wyspecjalizowanych maszyn przemysłowych, które jednak w sporadycznych przypadkach mogą być montowane również w samochodach (firma nie świadczy usług w tym zakresie). Przykładowo takim wyrobem są przewody hydrauliczne (kod PKWIU: 22.19.30.0, odpowiadające mu kody CN: 4009 11 00 – 4009 42 00). Przedsiębiorstwo przy sprzedaży nie bada, ani też nie ma obowiązku badać, do czego klient kupuje dany przewód i gdzie go później zamontuje. Czy w związku z nowymi oznaczeniami GTU od 1 do 13, obowiązującymi w ewidencji VAT od 1 października br., należy badać przeznaczenie wyrobu w opisanej sytuacji i sprzedaż takiego wyrobu oznaczać nowym kodem GTU_07 dla pojazdów i części samochodowych?

Pozostało jeszcze 69 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Tomasz Krywan - ekspert Portalu FK i doradca podatkowy, specjalista od podatku VAT. Stały współpracownik największych redakcji podatkowych w Polsce - w ciągu ostatnich lat na łamach publikacji podatkowych opracował kilkanaście tysięcy odpowiedzi na pytania podatników oraz kilkaset artykułów i komentarzy. Autor komentarza do ustawy o VAT.
wiper-pixel