Przedsiębiorca może obniżyć wymiar czasu pracy

Michał Culepa

Autor: Michał Culepa

Dodano: 28 kwietnia 2020
Pytanie:  Jako mikro przedsiębiorca chcę skorzystać z tarczy antykryzysowej. Zatrudniam 5 osób z wynagrodzeniem minimalnym na pełny etat. Odnotowałem spadek obrotów o 80%, nie mam zaległości w opłacaniu podatków i składek. Chciałbym ubiegać się o dofinansowanie wynagrodzeń i składek ZUS w czasie obniżonego wymiaru pracy. Pracy jest teraz bardzo mało, więc chcę obniżyć pełne etaty na pół etatu. Czy wynagrodzenie ma nadal wynosić 2.600 zł? Jak to porozumienie z pracownikami ma wyglądać, skoro nie ma związków zawodowych? Jak będzie wyglądała lista płac dla takiego pracownika? Czy mogę jednocześnie wystąpić do ZUS z wnioskiem o zwolnienie z opłacania składek za mnie i moich pracowników? Czy pomoc ta się łączy?

Pozostało jeszcze 84 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Michał Culepa

Autor: Michał Culepa

Michał Culepa - prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, wieloletni redaktor Serwisu Prawno-Pracowniczego, współpracownik merytoryczny największych wydawnictw prawniczych. Doświadczony trener i wykładowca. Autor licznych komentarzy i opracowań dotyczących m.in. zatrudnienia w jednostkach sektora finansów publicznych, instytucjach kultury, oświacie.
Dołącz do Portalu FK i odbieraj nagrody
KLUB <
wiper-pixel