Rząd zapowiada pomoc przedsiębiorcom

Dodano: 18 marca 2020
Rząd zapowiada pomoc przedsiębiorcom

Dzisiaj odbyło się posiedzenie Rady Gabinetowej, na której powstał projekt pod nazwą: Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorców i pracowników w związku z pandemią wirusa. Co zawiera?

Po konferencji, jaka odbyła się po posiedzeniu rady. Premier zapowiedział m.in.: ulgi i zwolnienia, rozłożenie na raty składek ZUS, a także system wypłaty wynagrodzeń dla tych, którzy nie mogą świadczyć pracy.

Aby była możliwość utrzymania miejsc pracy i zapewnienia przetrwania i pracownikowi przedsiębiorcom będą wprowadzone specjalne rozwiązania – powiedział Prezydent na konferencji po posiedzeniu rady.

Na wspólnej konferencji premiera i prezydenta zapowiedziano też, że przedsiębiorcy, którzy zarejestrują stratę, otrzymają od państwa 40% wsparcia na wypłatę wynagrodzeń pracownikom.

Z kolei mikroprzedsiębiorcy będą mogli liczyć na mikropożyczki do 5 tys. złotych.

Jeżeli pojawi się decyzja o przedłużeniu zamknięcia szkół, wypłata zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do 8. lat  będzie przedłużona na kolejne tygodnie – zapowiedział premier.

Na podstawie zaprezentowanego pakietu będą dopiero opracowywane projekty ustaw, które mają wspomóc przedsiębiorców. Projekty mają być znane w ciągu najbliższych dni. Nasza redakcja będzie na bieżąco Państwa informować o tych zmianach.

Dołącz do Portalu FK i odbieraj nagrody
KLUB <
wiper-pixel