Organizacje pozarządowe, które chcą otrzymywać 1% podatku za 2019 rok, do końca listopada muszą dopełnić formalności w celu znalezienia się na liście podmiotów uprawnionych do korzystania z takiego wsparcia przez podatników.
Od 18 września 2019 r. obowiązują nowe przepisy określające zasady postępowania z żywnością oraz obowiązki sprzedawców żywności w celu przeciwdziałania marnowaniu żywności oraz negatywnym skutkom społecznym, środowiskowym i gospodarczym wynikającym z marnowania żywności. Sankcją za nieprzestrzeganie tych reguł są opłaty. Wiąże się z nimi nie tylko konieczność ujęcia w rachunkowości, ale też prezentacja w sprawozdaniu finansowym.
Podatnicy muszą przygotować się na zmiany dotyczące sprawozdań finansowych. Zmiany te będą dotyczyć sprawozdań składanych za 2019 rok.
Resort finansów udostępnił nową aplikację do tworzenia i przesyłania e-Sprawozdań Finansowych do Szefa KAS. Aplikacja umożliwia sporządzenie sprawozdania zgodnie z nowymi strukturami obowiązującymi dla sprawozdań finansowych sporządzonych od 1 września 2019 r.
Chodzi o sprawozdania składane do urzędu skarbowego. Co się zmieni?
Niedawno wpłynął do sejmu projekt ustawy o uchyleniu ustawy o specjalnym podatku węglowodorowym oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Oprócz zmian w zakresie podatku węglowodorowego i podatku od wydobycia niektórych kopali wprowadza on istotne zmiany w zakresie składania sprawozdań finansowych.
15 lipca upływa termin złożenia sprawozdania do KRS. Co może spotkać jednostkę, która nie dopełni tego obowiązku?
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip
Zadaj pytanie ekspertowi »