Sektor NGO

Koszty w organizacjach pozarządowych – jak je analizować i optymalizować

Paweł Łojek

Autor: Paweł Łojek

Dodano: 17 lutego 2025
Poznaj strukturę kosztów w organizacjach pozarządowych, dzieląc je na koszty działalności statutowej (nieodpłatne, odpłatne i pozostałe) oraz gospodarczej.

Koszty w organizacjach pozarządowych wymagają precyzyjnej ewidencji oraz podziału na działalność statutową i gospodarczą. Transparentność finansowa i optymalizacja kosztów w NGO wspierają lepsze zarządzanie budżetem i efektywność działań. Sprawdź, jak skutecznie kontrolować wydatki w Twojej organizacji.

Korzyści 

Dowiesz się, jak prawidłowo ewidencjonować koszty w NGO.

Artykuł wyjaśnia podział kosztów na działalność statutową i gospodarczą oraz wskazuje najlepsze praktyki księgowe, co pozwoli Ci uniknąć błędów i zapewnić zgodność z przepisami rachunkowymi.

  • Poznasz sposoby na optymalizację kosztów w organizacji pozarządowej
  • Zrozumiesz, jak zapewnić transparentność finansową w NGO,
  • Nauczysz się prognozowania kosztów i unikania nieprzewidzianych wydatków
  • Dowiesz się, jak analizować trendy i modelować scenariusze finansowe, aby lepiej planować budżet i dostosowywać się do zmieniających się warunków rynkowych.

Zobacz także:

Koszty rodzajowe w praktyce – sprawdź, jak je prawidłowo ewidencjonować

Pozostało jeszcze 90% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu FK a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 40 500 porad dotyczących podatków, VAT, rachunkowości, ZUS i prawa pracy
  • Ponad 3 000 narzędzi: kalkulatory, wzory dokumentów, formularze, szkolenia i porady wideo
Paweł Łojek

Autor: Paweł Łojek

Wykładowca akademicki w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie, Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie (również na studiach podyplomowych), Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, prezes zarządu biura rachunkowego Cash Flow Doradca sp. z o. o. w Krakowie, główny księgowy oraz audytor wewnętrzny z wieloletnim doświadczeniem. Prowadzi także liczne szkolenia z zakresu prawa bilansowego, sprawozdawczości finansowej oraz doradztwa biznesowego w firmach szkoleniowych, a także kandydat na biegłego rewidenta. Absolwent Wyższej Szkoły Ubezpieczeń w Krakowie – licencjat, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – magister, Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie – studia podyplomowe z zakresu audytu wewnętrznego i kontroli zarządczej pod kierownictwem prof. UEK dra hab. Artura Hołdy. Autor opracowań i artykułów z zakresu prawa bilansowego, podatkowego, a także analiz finansowych dla przedsiębiorstw.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz