Dowiedz się, jakie zmiany weszły w życie w aktach prawnych w ostatnim czasie. Dzięki temu nie popełnisz błędu przy stosowaniu przepisów.
Od 1 stycznia 2017 r. obowiązuje nowy wzór świadectwa pracy w związku z wejściem w życie ustawy z 16 grudnia 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców (Dz.U. poz. 2255). Sprawdź, na co należy szczególnie zwrócić uwagę przy jego wypełnianiu.
Wydłużenie w pewnych przypadkach terminów na wydanie nowego świadectwa pracy oraz jego sprostowanie to tylko jedna ze zmian proponowanych w projekcie do rozporządzenia w sprawie wydawania świadectwa pracy. Poznaj szczegóły.
Pracownica zatrudniona u przedsiębiorcy rozwiązała umowę o pracę. Upewnij się, czy w świadectwie pracy, obowiązującym od 1 stycznia 2017 r., umieszcza się informację o urlopie macierzyńskim?
Od 1 czerwca 2017 r. pracodawca będący agencją pracy tymczasowej ma obowiązek zamieszczania w świadectwie pracy wydawanym pracownikowi tymczasowemu dodatkowo informacji dotyczącej każdego pracodawcy użytkownika, na rzecz którego pracownik wykonywał pracę tymczasową na podstawie umowy o pracę oraz okresów wykonywania takiej pracy.
Wydłużenie z 3 do 7 dni terminów w przypadku, gdy pracodawca jest obowiązany wydać pracownikowi nowe świadectwo pracy lub uzupełnić uprzednio wydane w związku z koniecznością jego sprostowania. To tylko jedna ze zmian, jaka zostanie wprowadzona do rozporządzenia w sprawie wydawania świadectwa pracy. Poznaj szczegóły.
Potrzeba zmian wynikała z obowiązującego już od ponad roku zmiany w uprawnieniach rodzicielskich. Stąd treść świadectwa pracy musiała ulec rozszerzeniu o informacje w tym zakresie. Co jeszcze uległo zmianie? Poznaj nowy wzór świadectwa pracy.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip