Pytanie: Pracownik uległ wypadkowi w pracy. Przedstawił zwolnienie lekarskie od 30 czerwca 2008 r. do 10 lipca 2008 r. Pracownik jest zatrudniony na czas nieokreślony z wynagrodzeniem brutto 2.400 zł. Czy zwolnienie trzeba złożyć w ZUS? Sprawdź, jaka jest odpowiedź eksperta.
Pytanie: Byłam w drodze do pracy. Dojechałam samochodem pod biuro i wychodząc z samochodu wypadł mi dysk z kręgosłupa. Czy jest to uważane jako wypadek przy pracy? Sprawdź, jaka jest odpowiedź eksperta.
Pytanie: Moje pytanie dotyczy zasiłku chorobowego. Mąż jest zatrudniony na pół etatu od kwietnia 2007 r. Po 20 kwietnia br. uległ wypadkowi w pracy. Otrzymał zwolnienie lekarskie na okres 14 dni. Czy za ten okres przysługuje mu zasiłek chorobowy? – pyta kadrowa z Torunia.
Pytanie: W wyniku wypadku na terenie zakładu ucierpiał jeden z pracowników firmy, którą rozliczam. Prezes spółki zawarł umowę mediacyjną z pracownikiem i zobowiązał się do wypłaty odszkodowania za cierpienie psychiczne i fizyczne w kwocie 10.000 zł, a także zatrudnienia pracownika na czas nieokreślony oraz wyrobienie mu prawa jazdy na koszt firmy. Czy wartość odszkodowania i wydatek na prawo jazdy to koszt uzyskania przychodu dla firmy i którego okresu dotyczy? Pracownik uległ wypadkowi w 2006 r., a odszkodowanie wypłacone zostało w 2007r.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip