Nowy rok przyniesie zmiany w umowach o pracę. Jakiego rodzaju umowy o pracę zabraknie w nowym Kodeksie pracy? Na jaki okres będzie można zawrzeć umowy na czas określony? Kiedy będzie można wypowiedzieć umowę o pracę zawartą na czas określony. Poznaj komentarz eksperta w tej sprawie.
Przyszły rok przyniesie duże zmiany w umowach o pracę. Od 22 lutego 2016 r. wejdą bowiem w życie przepisy ustawy z 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1220). Nowelizacja Kodeksu pracy dotyczy umów terminowych, ale nie tylko.
Jak poprawić błąd na umowie o pracę dotyczący ilości dni urlopu wypoczynkowego? Czy wystarczy sporządzenie aneksu do umowy o pracę?
Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w Polsce został zatrudniony na Słowacji na podstawie umowy o pracę. Wobec takiego stanu faktycznego wystąpił do ZUS o wydanie indywidualnej interpretacji, w której zapytał w jakim państwie powinny być odprowadzane za niego składki. Przedsiębiorca stał na stanowisku, że krajem właściwym jest Słowacja. Przeczytaj tekst i dowiedz się, jakie stanowisko w tej sprawie zaprezentował ZUS.
Dzięki temu kalkulatorowi obliczysz podatek, składki na ZUS i dowiesz się, ile wynosi wynagrodzenie netto z tytułu umowy o pracę, do wypłaty pracownikowi.
Zgodnie z prawem bilansowym w księgach rachunkowych należy ująć wszelkie przychody i odpowiadające im koszty. A jak będzie w tym przypadku? Sprawdź
W razie stwierdzenia u pracownika objawów wskazujących na powstawanie choroby zawodowej, pracodawca jest obowiązany, na podstawie orzeczenia lekarskiego, w terminie i na czas określony w tym orzeczeniu, przenieść pracownika do innej pracy nie narażającej go na działanie czynnika, który wywołał te objawy. Zobacz wzór przeniesienia pracownika do innej pracy niż określona w umowie o pracę ze względu na orzeczenie lekarskie.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip