Zdarza się, że pracownik mieszka z dala od firmy i szef wynajmuje podwładnemu mieszkanie. Jak wycenić wartość świadczenia polegającego na udostępnieniu pracownikowi lokalu mieszkalnego? Sprawdźmy.
Z tytułu zakupu abonamentu medycznego dla pracownika, w części współfinansowanej przez zakład pracy, nie trzeba odprowadzać składek na fP i FGŚP.
Wchodzące 25 maja przepisy RODO wymuszą na administratorach danych osobowych stworzenie nowych klauzul informacyjnych w treści ogłoszeń o pracę.
Od nowego roku przychody z programów motywacyjnych w firmie nie są już traktowane jako pochodzące z kapitałów pieniężnych. To ważna zmiana nie tylko dla pracowników, ale również dla pracodawców. Sprawdź, dlaczego.
Usługi w zakresie udostępniania personelu na terenie budowy nie należy rozliczać zgodnie z mechanizmem odwróconego obciążenia w VAT. Nie są to bowiem roboty budowlane wymienione w załączniku nr 14 do ustawy o VAT.
W umowie o pracę jako miejsce jej wykonywania można wskazać kilka województw, o ile jest to uzasadnione charakterem pracy i faktycznie działalność pracownika rozciąga się na wskazany obszar.
Pracownicy organizacji pozarządowych oraz wolontariusze realizujący projekty tych organizacji często wyjeżdżają poza stałe miejsce pracy. W przypadku pracowników takie wyjazdy można określać jako podróże służbowe, natomiast w przypadku osób niebędących pracownikami są po prostu podróżami. Ważny jest ich związek z prowadzoną przez organizację non profit działalnością. Aby prawidłowo rozliczyć koszty takich podróży, należy uwzględnić regulacje prawa pracy i przepisy w zakresie podatku dochodowego.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip