Przyczyna wypowiedzenia musi być zawsze konkretna

Monika Frączek

Autor: Monika Frączek

Dodano: 8 września 2010
Pytanie:  Przedsiębiorca wypowiedział umowę o pracę pracownikom na stanowisku pracownik budowlany. Umowa była zawarta na czas nieokreślony. Przedsiębiorca wskazał, jako powód zwolnienia: likwidacja stanowiska pracy z przyczyn organizacyjnych i ekonomicznych. Wypowiedzenie takie otrzymało dwóch pracowników. Wypowiedzenie nastąpiło na podstawie zwolnienia indywidualnego. Na stanowisku: pracownik budowlany jest zatrudnionych 90% pracowników. Czy w związku z tym wypowiedzenie umowy o pracę dla dwóch pracowników, gdzie, jako powód podaje się likwidację stanowiska z przyczyn organizacyjnych i ekonomicznych jest prawidłowe? Jeśli pracodawca za jakiś czas będzie chciał zatrudnić kolejną osobę na stanowisko pracownik budowlany to czy przedsiębiorca nie będzie miał problemów? Jak uchronić się przed zarzutami, że nie było to faktycznie zlikwidowanie stanowiska pracy?

Pozostało jeszcze 72% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu FK a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 40 500 porad z zakresu podatków dochodowych, VAT, rachunkowości, ZUS oraz prawa pracy
  • Ponad 3 000 narzędzi: kalkulatorów, wzorów dokumentów, formularzy, szkoleń i porad wideo

Jeśli posiadasz konto - zaloguj się

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Nie pamiętam hasła »
Jeśli nie posiadasz pełnego dostępu do portalu, możesz wykupić dostęp jednorazowy do wybranego dokumentu.
PayU » 49.90 zł netto (61.38 zł brutto)
Monika Frączek

Autor: Monika Frączek

Prawnik, autorka opracowań z zakresu prawa pracy. Od 1998 r. była głównym specjalistą w Departamencie Prawa Pracy, w Ministerstwie Pracy i Polityki Od 2003 r. pracowała w Wydziale Legislacji Departamentu Prawa Pracy. Uczestniczyła w pracach legislacyjnych w MPiPS i Parlamencie. Absolwentka Podyplomowego Studium Zbiorowych Stosunków Pracy i Zasobów Ludzkich, w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnik Podyplomowego Studium Zagadnień Legislacyjnych prowadzonego na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy. Autorka opracowań z zakresu prawa pracy kierowanych do pracowników kadr i działów personalnych, a także osób zarządzających. Obecnie prowadzi swoją firmę doradczą oraz prowadzi szkolenia z tematyki prawa pracy dla działów kadr, osób zarządzających oraz związków zawodowych, w szczególności z czasu pracy, dokumentacji pracowniczej, zgodnego z prawem zatrudniania i zwalniania pracowników, podnoszenia kwalifikacji zawodowych uprawnień rodzicielskich, problematyki pracy tymczasowej.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz