Ministerstwo Finansów poinformowało na Portalu Podatkowym o udostępnieniu nowej wersji aplikacji e-mikrofirma do składania JPK_VAT z deklaracją. Dowiedz się więcej.
Resort finansów poinformował na swojej stronie internetowej o nowej broszurze dla ksiąg rachunkowych JPK_KR (1). Znajdują się w niej zaktualizowane opisy niektórych elementów JPK dla ksiąg rachunkowych. Broszura będzie obowiązywać od 1 stycznia 2021 r.
Od 1 października br. nie będzie możliwości składania deklaracji VAT-7 i VAT-7K w inny sposób niż przez JPK_VAT. Przedsiębiorca przygotuje i wyśle tylko jeden plik, który będzie zawierać część ewidencyjną oraz deklaracyjną. Poznaj wyjaśnienia ekspertów i sprawdź odpowiedzi MF w sprawie nowego JPK_VAT.
Nowy plik JPK_VAT, obejmie część deklaracyjną i ewidencyjną. Zmieniony plik będą składać wszyscy podatnicy zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni. Tarcza 4.0 przesunęła termin wejścia w życie nowego JK_VAT na październik.
Po przeczytaniu tekstu będziesz wiedzieć:
Ministerstwo Finansów planuje udostępnienie bezpłatnych narzędzi służących do przygotowania i wysyłki nowego JPK_VAT.
Od 1 kwietnia 2020 r. duzi przedsiębiorcy, którzy są podatnikami VAT, a od 1 lipca 2020 r. pozostali podatnicy VAT, będą składać nowy JPK_VAT, obejmujący dwie części: deklarację i ewidencję.
Nowelizacja ustawy o VAT z 4 lipca 2019 r. wprowadziła zmianę polegającą na połączeniu składania VAT-7/VAT-7K z przesyłaniem JPK_VAT. Od kiedy nowe przepisy wejdą w życie?
Połączenie obowiązku składania deklaracji VAT-7/VAT-7K z obowiązkiem przesyłania plików JPK_VAT i kary za błędy w ewidencji VAT – takie m.in. zmiany zakłada nowelizacja ustawy o VAT uchwalona na ostatnim posiedzeniu Sejmu.
Przedsiębiorcy będący osobami fizycznymi nadal mogą wysyłać pliki JPK_VAT podpisane w uproszczony sposób, a więc przy użyciu zestawu swoich podstawowych danych personalnych oraz kwoty przychodu w PIT wynikającej z zeznania rocznego.
Od początku lipca br. wszyscy podatnicy, którzy prowadzą księgi podatkowe w formie elektronicznej, na żądanie organów podatkowych mają obowiązek ich przekazania. Będą też musieli przekazać dowody księgowe.
Za okresy począwszy od 1 lipca 2018 r. obowiązek przedstawiania JPK na żądanie objął również mikro, małych i średnich przedsiębiorców, o ile prowadzą księgi rachunkowe w formie elektronicznej.
Wszyscy podatnicy, którzy prowadzą księgi podatkowe w formie elektronicznej w razie żądania organów podatkowych mają od 1 lipca 2018 r. obowiązek ich przekazania. Pobierz ebooka i sprawdź:za jakie okresy rozliczeniowe organ podatkowy może żądać ksiąg podatkowych oraz dowodów związanych z ich prowadzeniem? jakie kary grożą za nieprzekazanie JPK? - jak prawidłowo wysłać JPK? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania, aby uniknąć kłopotów przy wysyłce JPK.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip