Faktura korygująca musi dotrzeć do nabywcy, a nabywca musi potwierdzić jej otrzymanie, aby wystawca miał możliwość obniżenia podatku należnego w związku z jej wystawieniem.Istnieją jednak sytuacje, kiedy podmiot nie jest w stanie otrzymać potwierdzenia odbioru faktury korygującej. Co wtedy?
Na wynik działalności operacyjnej składają się m.in. przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów, z uwzględnieniem opustów, rabatów i innych zwiększeń lub zmniejszeń. Sprawdź na przykładach, jak księgować takie operacje i jakie ma to skutki w podatku dochodowym.
Wystawiając fakturę korygującą dotyczącą mylnie naliczonej stawki VAT przedsiębiorca nie wskazał przyczyny dokonania korekty. W jaki sposób wystawić kolejną fakturę korygującą? Dostępne formularze wskazują stan przed i po korekcie w zakresie nazwy towaru, jednostek miar, wartości netto, kwoty podatku VAT, wartości brutto. Wartości te zostały skorygowane w pierwszej korekcie. Czy w korekcie drugiej wykazać wartości przed i po korekcie w wartościach już skorygowanych (będą to kwoty jednakowe)?
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip