Spółka chciałaby od 2021 roku wybrać estoński CIT. Do kiedy i gdzie trzeba złożyć zawiadomienie o wyborze estońskiego CIT?
Od 1 stycznia 2021 r. zacznie obowiązywać estoński CIT, zwany ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych. W przypadku tego rozwiązania podatek zostanie odroczony do momentu wypłaty (dystrybucji) zysku ze spółki. Jak sprawdzić, czy można skorzystać z estońskiego CIT?
Estoński CIT to rozwiązanie polegające na tym, że podatek CIT zostanie odroczony do momentu wypłaty (dystrybucji) zysku ze spółki. Aby skorzystać z estońskiego CIT trzeba spełnić określone kryteria. Dowiedz się więcej.
30 listopada br. w Dzienniku ustaw zostały opublikowane nowelizacje wprowadzające zmiany w podatkach dochodowych, w tym m.in.: estoński CIT, opodatkowanie spółek komandytowych, czy ograniczenia ulgi abolicyjnej.
Sejm przegłosował w sobotę nowelizację ustaw podatkowych, która m.in. wprowadza opodatkowanie CIT dla spółek komandytowych. Zmiany wchodzą w życie od 1 stycznia 2021 r., z możliwością odroczenia do 1 maja 2021 r. Od przyszłego roku wejdzie też zmiana wprowadzająca estoński CIT. Co jeszcze się zmieni po 31 grudnia br.?
Wczoraj senatorowie pracowali nad ustawą o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona m.in. system opodatkowania wzorowany na rozwiązaniu estońskim, tzw. estoński CIT, który polega na przesunięciu czasu poboru podatku na okres wypłaty zysków. Dowiedz się więcej.
Na ostatnim posiedzeniu Sejm przegłosował dwa projekty zmian w podatkach dochodowych. Jeden z nich zakłada wprowadzenie od przyszłego roku estońskiego CIT, a drugi projekt przewiduje opodatkowanie spółek komandytowych CIT, ograniczenia w stosowaniu ulgi abolicyjnej i zmiany w ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych. Czytaj więcej na ten temat
Ministerstwo Finansów opublikowało wstępny projekt zmian wprowadzających tzw. estoński CIT, który ma stać się impulsem do inwestowania i rozwoju przedsiębiorstw. Projekt zawiera jednak wiele warunków i ograniczeń do skorzystania z nowego modelu opodatkowania. Z tego powodu jest on „estoński” tylko z nazwy.
Rząd przyjął dwa projekty ustaw o podatkach dochodowych. Jeden z nich zakłada wprowadzenie od przyszłego roku estońskiego CIT, drugi to obszerny pakiet zmian, wprowadzający m.in. opodatkowanie CIT spółek komandytowych, zmiany w ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych. Dowiedz się więcej o zmianach.
Już jest oficjalny projekt ustawy wprowadzającej od początku 2021 roku tzw. estoński CIT. Dowiedz się, kto będzie mógł skorzystać z tej formy opodatkowania i jakie warunki trzeba spełnić, aby było to możliwe.
Resort finansów zamierza wprowadzić nowy rozdział w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych − ryczałt od dochodów spółek kapitałowych. Nowy CIT, czyli ryczałt od dochodów spółek kapitałowych, jest wzorowany na rozwiązaniu m.in. estońskim.
Resort finansów przedstawił wstępny projekt nowelizacji ustawy o CIT, dotyczącej tzw. estońskiego CIT. Zmiany mają wejść w życie już od 1 stycznia 2021 r. Warto więc już teraz zapoznać się z proponowanymi rozwiązaniami. Niestety, nie każdy będzie mógł z nich skorzystać.
Znamy już więcej szczegółów dotyczących wprowadzenia estońskiego CIT. Kto będzie mógł skorzystać z tej formy opodatkowania i jakie warunki trzeba spełnić, aby było to możliwe? Sprawdź w tekście.
Na stronie Ministerstwa Finansów pojawił się wstępny projekt nowelizacji ustawy o CIT, dotyczącej tzw. estońskiego CIT. Zmiany wejdą od 1 stycznia 2021 r. Sprawdź, na czym polegają nowe przepisy i kto będzie mógł skorzystać z estońskiego CIT.
Po przeczytaniu tekstu będziesz wiedzieć:
Ministerstwo Finansów poinformowało, że w 2021 roku w Polsce zacznie obowiązywać estoński CIT. Oznacza to, że przedsiębiorcy, którzy będą przeznaczać środki na rozwój swojej działalności, nie zapłacą podatku dochodowego od osób prawnych.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip