Kiedy zasada ustalania urlopu wypoczynkowego w wymiarze proporcjonalnym nie ma zastosowania

Iwona Kusio-Szalak

Autor: Iwona Kusio-Szalak

Dodano: 12 maja 2015
Pytanie:  W dniu 30 kwietnia 2015 r. pracownica przebywająca na urlopie wychowawczym rozwiązała umowę o pracę. Jednocześnie wystąpiła do pracodawcy o wypłatę ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy. Pracownica od 4 stycznia 2013 r. do 5 lutego 2013 r. otrzymywała wynagrodzenie chorobowe. Następnie od 6 lutego 2013 r. do 2 sierpnia 2013 r. pobierała zasiłek chorobowy. Z kolei od 3 sierpnia 2013 r. do 31 lipca 2014 r. przebywała na urlopie macierzyńskim, a od 1 sierpnia 2014 r. do 30 kwietnia 2015 r. na urlopie wychowawczym. Za jakie okresy należy wyliczyć ekwiwalent za urlop wypoczynkowy? Nadmieniam, że po urlopie macierzyńskim pracownica nie złożyła wniosku o urlop wypoczynkowy.

Pozostało jeszcze 78% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu FK a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 40 500 porad z zakresu podatków dochodowych, VAT, rachunkowości, ZUS oraz prawa pracy
  • Ponad 3 000 narzędzi: kalkulatorów, wzorów dokumentów, formularzy, szkoleń i porad wideo

Jeśli posiadasz konto - zaloguj się

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Nie pamiętam hasła »
Jeśli nie posiadasz pełnego dostępu do portalu, możesz wykupić dostęp jednorazowy do wybranego dokumentu.
PayU » 49.90 zł netto (61.38 zł brutto)
Iwona Kusio-Szalak

Autor: Iwona Kusio-Szalak

Radca prawny. Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy. Autorka opracowań z zakresu prawa pracy kierowanych do pracowników kadr i działów personalnych, a także osób zarządzających. Specjalizuje się w prawie pracy, w szczególności w zagadnieniach związanych z tworzeniem umów i dokumentów związanych ze stosunkiem pracy, a także czasem pracy, zgodnym z prawem zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników, podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, uprawnieniami rodzicielskimi. Posiada bogate doświadczenie w reprezentowaniu zarówno pracowników, jak i pracodawców w sporach pracowniczych przed sądami pracy.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz