Przepisy nie nakładają obowiązku zawiadomienia naczelnika urzędu skarbowego przez spółkę komandytową ani przez jej wspólników w przypadku gdy podmiot ten skorzysta z przysługujących mu ustawowych uprawnień i zostanie objęty CIT dopiero od 1 maja 2021 r.
Od 30 kwietnia 2021 r. wnioski egzekucyjne i tytuły wykonawcze będą przekazywane do urzędu skarbowego drogą elektroniczną.
Wiele spraw z urzędem skarbowym możesz załatwić online, m.in. przez serwis e-Urząd Skarbowy. Jeśli musisz przyjść do urzędu skarbowego, umów wcześniej wizytę. Obie usługi dostępne są na podatki.gov.pl.
Ministerstwo Finansów przygotowało przepisy, dzięki którym zakres terytorialny urzędów skarbowych w przedmiocie kontroli podatkowych oraz czynności sprawdzających ma zostać znacząco rozszerzony.
Ministerstwo Finansów przygotowało przepisy, dzięki którym naczelnicy urzędów skarbowych będą mogli prowadzić kontrole podatkowe oraz czynności sprawdzające na terenie całego województwa, niezależnie od terytorialnego zasięgu ich działania.
Ministerstwo finansów przygotowało przepisy, dzięki którym naczelnicy urzędów skarbowych będą mogli prowadzić kontrole podatkowe oraz czynności sprawdzające na terenie całego województwa, niezależnie od terytorialnego zasięgu ich działania.
Na podmiotowej stronie internetowej ministerstwa finansów opublikowano kolejne ostrzeżenie, tym razem przed telefonami od nieznanych osób, które przedstawiają się jako pracownicy Ministerstwa Finansów lub urzędów skarbowych.
Ruszyła platforma e-Urząd Skarbowy. Za pośrednictwem e-urzędu można m.in.: wygenerować JPK_VAT, czynny żal, a także zapłacić podatki i mandaty wystawione przez policję. Sprawdź więcej.
Od początku 2021 roku największych podatników obsługuje jeden urząd skarbowy – I Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie. Wyspecjalizowane urzędy skarbowe koncentrują się na dużych podmiotach gospodarczych. Natomiast mniejsze podmioty z udziałem kapitału zagranicznego zostały przeniesione do zwykłych urzędów skarbowych.
Od 1 stycznia 2021 roku JST są obsługiwane przez wyspecjalizowane urzędy skarbowe, a nie przez urzędy właściwe miejscowo. Warto więc zwrócić uwagę, gdzie JST powinny teraz wysyłać deklaracje podatkowe.
Od początku roku nastąpiły zmiany w organizacji wyspecjalizowanych dużych urzędów skarbowych. Zmienił się zakres podatników podlegających pod te urzędy, a także ich właściwość. Największe podmioty rozliczą się w superurzędzie. Dowiedz się więcej.
Z początkiem 2021 roku zmienią się zasady funkcjonowania wyspecjalizowanych urzędów skarbowych w Polsce, przeznaczonych do obsługi tzw. dużych podatników. Obsługą największych będzie się zajmował I Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie, natomiast pozostałe tego typu urzędy skupią się na obsłudze dużych i średnich firm oraz innych podmiotów ważnych dla gospodarki państwa.
Z początkiem 2021 roku zmienią się zasady funkcjonowania wyspecjalizowanych urzędów skarbowych w Polsce, przeznaczonych do obsługi tzw. dużych podatników. Obsługą największych będzie się zajmował I Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip