Począwszy od 26 września 2019 r. najwięksi pracodawcy, którzy regulacjom ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych podlegają od 1 lipca br., mogą zawrzeć umowę o zarządzenie PPK nawet, jeżeli nie osiągnęli porozumienia co do wyboru instytucji, która będzie się tym zajmować, z reprezentacją pracowników.
Zainteresowanie PPK nie maleje. Trwa też kampania informacyjna dotyczącą Pracowniczych Planów Kapitałowych. Nasz ekspert w tekście pokazuje jak wygląda PPK w kwotach. Sprawdźmy.
Znamy już wzór deklaracji w sprawie rezygnacji z wpłat na PPK. Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia, którego załącznikiem jest szablon oświadczenia.
Wiemy już jaki jest wzór deklaracji w sprawie rezygnacji z wpłat na PPK. Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia, którego załącznikiem jest szablon oświadczenia. Sprawdź szczegóły.
Obowiązek zawierania umów o zarządzanie PPK będzie wprowadzany stopniowo. Najszybciej zostaną nim objęte podmioty zatrudniające co najmniej 250 osób według stanu na 31 grudnia 2018 r. Dla nich 3-miesięczny termin, w ciągu którego należy zawrzeć́ umowę̨ o prowadzenie PPK, będzie liczony od 1 lipca 2019 r. Ustawa o PPK już weszła w życie.
Obowiązkiem zawierania umów o zarządzanie PPK w pierwszej kolejności będą objęte podmioty zatrudniające co najmniej 250 osób. Dla nich 3-miesięczny termin, w ciągu którego należy zawrzeć́ umowę̨ o prowadzenie PPK ma być liczony od 1stycznia 2019 r. Sprawdź do jakich pracodawców ustawa o PPK nie będzie miała zastosowania?
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip