Wdrożenie Pracowniczych Planów Kapitałowych wiąże się z wieloma dodatkowymi obowiązkami po stronie pracodawców. Firmy outsourcujące obsługę kadrowo – płacową mają możliwość skorzystania ze wsparcia dostawcy usługi na etapie uruchomienia i bieżącej obsługi programu.
Przedsiębiorcy zatrudniający powyżej 250 osób mają obowiązek stosować przepisy ustawy o PPK od 1 lipca 2019 roku. Co się z tym wiąże?
Zainteresowanie PPK nie maleje. Trwa też kampania informacyjna dotyczącą Pracowniczych Planów Kapitałowych. Nasz ekspert w tekście pokazuje jak wygląda PPK w kwotach. Sprawdźmy.
Projekt rozporządzenia resortu finansów w sprawie deklaracji rezygnacji z wpłat do PPK przewiduje rezygnację z żądania siedmiu podpisów na rzecz jednego. Jakie jeszcze inne uproszczenia wprowadza?
Znamy już wzór deklaracji w sprawie rezygnacji z wpłat na PPK. Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia, którego załącznikiem jest szablon oświadczenia.
Prezydent 19 listopada br. podpisał ustawę o pracowniczych planach kapitałowych. Ustawa wprowadza regulacje prawne, które mają utworzyć powszechny system dobrowolnego oszczędzania, w ramach pracowniczych planów kapitałowych, na zabezpieczenie potrzeb osoby po ukończeniu 60. roku życia.
W dniu 17 lipca 2018 r. na stronie Rządowego Centrum Legislacji został upubliczniony zaktualizowany Projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) będący jednym z najważniejszych elementów rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Planowana rewolucja systemu emerytalnego w Polsce wzbudza uzasadnione kontrowersje wśród przedsiębiorców, na których nowe przepisy nałożą jeszcze większe obowiązki. Czy w związku z zapowiedzianymi zmianami firmy będą rozważać ucieczkę z biznesem poza granice Polski?
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip