oświadczenie woli

Czy można uchylić się od skutków prawnych złożonego oświadczenia woli?

Pytanie:  W dniu 30 czerwca 2011 r. z pewną osobą fizyczną rozwiązałem umowę zlecenia na mocy porozumienia stron. W dokumencie rozwiązującym tę umowę oświadczyłem, że:
1) zleceniobiorca należycie wykonywał umowę i wykonał wszystkie czynności uzgodnione ze mną;
2) na dzień rozwiązania umowy nie posiadam wobec zleceniobiorcy roszczeń z tytułu nie wykonywania lub nienależytego wykonywania umowy;
3) od dnia rozwiązania umowy zrzekam się uprawnienia do zgłaszania w przyszłości względem zleceniobiorcy wszelkich roszczeń.
Powyższe oświadczenie złożyłem na podstawie informacji zleceniobiorcy, który zapewniał mnie, że czynności, które wykonywał w ramach naszej umowy zlecenia bezpośrednio na rzecz moich klientów i w bezpośrednim kontakcie z nimi, realizował należycie. Po rozwiązaniu naszej umowy zlecenia okazało się, że zleceniobiorca ukrył przede mną najistotniejsze fakty dotyczące wykonywania naszej umowy zlecenia. Wówczas od klienta, za którego obsługę był odpowiedzialny ten zleceniobiorca, zacząłem otrzymywać zarzuty dotyczące nienależytego wykonywania umowy. W konsekwencji klient ten wypowiedział mi umowę, uzasadniając wypowiedzenie rażącym naruszaniem umowy. Gdybym wiedział, jak faktycznie wygląda sytuacja, to nie złożyłbym zleceniobiorcy takiego oświadczenia. Czy w związku z powyższymi okolicznościami mam możliwość uchylenia się od skutków prawnych powyższego oświadczenia, które złożyłem zleceniobiorcy, i mogę dochodzić odszkodowania na drodze sądowej?