Resort finansów zapowiedział, że KSeF z całą pewnością wejdzie w życie. Na razie czekamy na podanie przez MF nowej daty. Warto już teraz wiedzieć, czy brak stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, będzie oznaczał brak obowiązków w zakresie KSeF. Sprawdźmy.
Z podcastu dowiesz się:
Czy spółka, która nie miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, będzie musiała odbierać faktury od polskich kontrahentów przy użyciu KSeF.
KSeF to duża zmiana dla biznesu. Wejście obowiązkowego KSeF będzie wymagało zmiany modelu współpracy klienta z biurem rachunkowym. Jest jeszcze trochę czasu, aby ten model usprawnić i przetestować. Na co zwrócić uwagę?
Zapraszamy do szkolenia online, w którym Dyrektor Zarządzający OSCBR (Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych), trener biznesu Anita Gołębiewska podpowie m.in.:
Jak będzie wyglądał obieg dokumentów w KSeF;
Jakie działania musi podjąć biuro rachunkowe w związku z wdrożeniem KSeF;
Jakie zapisy w umowie z klientem warto wprowadzić w kontekście KSeF;
Co już teraz powinni zrobić klienci biura rachunkowego w kontekście KSeF, aby ułatwić współpracę;
Na co zwrócić uwagę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i ochronę danych.
Polecamy też inne szkolenia dotyczące KSeF:
Procedury szczególne a KSeF: MPP, VAT marża i metoda kasowa
Korekty faktur w KSeF – szkolenie online
Awarie, niedostępności systemu i problemy techniczne a KSeF
Faktury zagraniczne a KSeF – wyjaśnienie na przykładach
KSeF: Wzywania dla biur rachunkowych
Umowy w biurze rachunkowym a KSeF – jak dobrze ułożyć relacje z klientem
Dnia 2 lutego w resorcie finansów odbyło się spotkanie dotyczące KSeF. Minister finansów zapowiedział, że 9 lutego ogłosi harmonogram konsultacji w sprawie rozwiązań prawnych i funkcjonalności systemu KSeF. Poznaj nowości dotyczące KSeF.
Po przeczytaniu tekstu:
Poznasz najnowsze informacje dotyczące prac związanych z wejściem w życie obowiązkowego KSeF.
Polecamy też:
Uwaga! KSeF nie wejdzie w życie w 2024 roku
Jakie są zasady wystawiania faktur zaliczkowych i rozliczeniowych w KSeF
Kod QR na fakturze wystawionej w KSeF: Nowy obowiązek dla podatników
Faktury dokumentujące nietransakcyjne WDT – czy trzeba wystawiać w KSeF
W niektórych przypadkach podatnicy będą zobowiązani do oznaczania faktur ustrukturyzowanych kodem weryfikującym. W wyjątkowych sytuacjach taki obowiązek wystąpi również w przypadku faktur, które zostaną wystawione poza Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF). Sprawdź, kiedy stosować kod QR na fakturach wystawionych przy użyciu KSeF i w jakim celu trzeba oznaczać kodem faktury.
Kodem weryfikującym oznaczane będą głównie wizualizacje faktur ustrukturyzowanych (np. w formacie pdf czy też w postaci papierowej). Kod weryfikujący umożliwi sprawdzenie, czy otrzymany dokument został wystawiony przy użyciu KSeF, a także czy dane na nim zawarte są zgodne z fakturą, która znajduje się w KSeF. Taką funkcjonalność zapewni KSeF.
Dostęp to faktury ustrukturyzowanej za pośrednictwem kodu weryfikującego zasadniczo będzie możliwy po wcześniejszym uwierzytelnieniu i autoryzacji w KSeF, jednak nie tylko. Można będzie również uzyskać dostęp do faktury ustrukturyzowanej bez logowania się do KSeF, przy czym w takim przypadku konieczne będzie podanie dodatkowych danych z faktury.
Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Polecamy też szkolenia dotyczące KSeF:
Procedury szczególne a KSeF: MPP, VAT marża i metoda kasowa
Kursy walut w KSeF i sankcje za niewywiązywanie się z obowiązków
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.