koszty podatkowe

Karnety na siłownię a koszty szkolenie video

Karnety na siłownię: czy wydatki stanowią koszt podatkowy pracodawcy?

Czy możesz odliczyć karnety na siłownię dla swoich pracowników? Poznaj skuteczne strategie, które nie tylko poprawią zdrowie Twojej kadry, ale także przyniosą korzyści finansowe firmie. Sprawdź, jak zintegrować pracowników, zwiększyć efektywność i jednocześnie zmniejszyć rotację oraz absencje chorobowe. Obejrzyj nasze szkolenie i dowiedz się, jak efektywnie wykorzystać przepisy podatkowe na swoją korzyść!

Korzyści 

Zapraszamy do obejrzenia szkolenia online, który prowadzi Luiza Pieprzyk, audytor podatkowy, trener, wykładowca, ekspert ds. prawno-podatkowych w BTLA, specjalista w zakresie VAT w Polsce i UE, partner TAX & DUTY, niezależna publicystka.

Korzyści z obejrzenia szkolenia:

  1. Oszczędność na podatkach: Dowiesz się, jak legalnie odliczać koszty karnetów na siłownię jako koszty uzyskania przychodu.
  2. Zwiększenie efektywności pracy: Poznasz sposoby na poprawę zdrowia i samopoczucia swoich pracowników, co przełoży się na ich większą efektywność i zaangażowanie w pracę.
  3. Lepsza integracja zespołu: Szkolenie pokaże, jak wspólne działania sportowe i wellness mogą poprawić komunikację i atmosferę w firmie.
  4. Poprawa wizerunku pracodawcy: Dowiesz się, jak dbałość o zdrowie pracowników może pozytywnie wpłynąć na wizerunek firmy.
  5. Konkretne przykłady i interpretacje: Otrzymasz praktyczne wskazówki i omówienie aktualnych interpretacji przepisów, które możesz od razu zastosować w swojej działalności.
  6. Świadomość korzyści zdrowotnych: Zrozumiesz, jak inwestowanie w zdrowie pracowników może przynieść długofalowe korzyści zarówno dla nich, jak i dla firmy.

Oglądaj: 

Zakupy firmowe – na co pozwala nam FISKUS? Jak skorzystać na podatkach i nie narazić się fiskusowi? Instrukcje bezpiecznego zakupu cz. 1

Zakupy firmowe – na co pozwala nam FISKUS? Jak skorzystać na podatkach i nie narazić się fiskusowi? Instrukcje bezpiecznego zakupu cz. 2

Artykuły spożywcze - czy takie wydatki stanowią koszt podatkowy

  Czy księgowy odliczy wydatki na psychoterapeutę

Czy księgowy odliczy wydatki na psychoterapeutę

Częste zmiany przepisów i ryzyko odpowiedzialności karno-administracyjnej sprawiają, że księgowi narażeni są na nieustanny stres. Czy skarbówka pozwala księgowym rozliczyć w kosztach wydatki na sesje terapeutyczne? Sprawdźmy.

Sprawa dotyczyła księgowego, który usługowo zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych i KPiR. Prowadzi jednoosobową działalność opodatkowaną na zasadach ogólnych.

We wniosku o wydanie interpretacji indywidulanej podatnik napisał, że jego praca związana jest z wysokim poziomem stresu, obarczona dużym ryzykiem wypalenia zawodowego i chorób psychicznych.

Datkowym obciążeniem jest odpowiedzialność za kontakty z organami podatkowymi, rozliczenia podatkowe oraz ryzyko odpowiedzialności karno-administracyjnej (sankcje administracyjne) i karno-skarbowej za błędy.

We wniosku podatnik przytoczył wyniki różnych badań związanych z pracą księgowych. Wynika z nich, że postępujące zmiany legislacyjne nie pozwalają księgowym na stabilną pracę. Częste zmiany prawa wzbudzają niepokój i potęgują stres związany z pracą zawodową Księgowi są podatni na stres zawodowy, a co za tym idzie na wypalenie zawodowe.

Podatnik zauważył, że sam też odczuwa efekty stresu związanego z wykonywaniem zawodu. Lekarz psychiatra zalecił księgowemu podjęcie psychoterapii indywidualnej, dzięki czemu  będzie mógł regularnie pracować, bez konieczności odbywania przerw od pracy i korzystania ze zwolnień lekarskich.

Podatnik zapytał, czy wydatki na psychoterapię indywidualną stanowią koszty uzyskania przychodu w rozumieniu art. 22 ust. 1 ustawy o PIT?

Siłownia i masaż a koszty podatkowe

Czy siłownię i masaż można zaliczyć w koszty prowadzonego biznesu

Wielu przedsiębiorców zapewnia swoim pracownikom możliwość korzystania z zajęć sportowych, czy też zabiegów obniżających poziom stresu. Czy takie wydatki można odliczyć? Poznaj stanowisko skarbówki.

Dyrektor KIS przypomniał, że  kosztami uzyskania przychodów są wszelkie racjonalnie i gospodarczo uzasadnione wydatki związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, których celem jest osiągnięcie przychodów, bądź też zabezpieczenie lub zachowanie tego źródła przychodów, o ile nie podlegają wyłączeniu z tych kosztów.

Wydatki związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, po wyłączeniu zastrzeżonych w ustawie, są kosztami uzyskania przychodów, o ile pozostają w związku przyczynowo-skutkowym z osiąganymi przychodami lub służą zachowaniu bądź zabezpieczeniu źródła przychodów.

Organ podatkowy przypomniał, że możliwość kwalifikowania konkretnego wydatku jako kosztu uzyskania przychodu, uzależniona jest od rzetelnej i całościowej oceny tego, czy w świetle wszystkich występujących w sprawie okoliczności, przy zachowaniu należytej staranności, podatnik w momencie dokonywania wydatku mógł i powinien wiedzieć, że wydatek ten przyczyni się do powstania, zachowania lub zabezpieczenia przychodu.