Aby poprawnie przesłać pliki, konieczna jest zgodność wersji w poluschematu XSD dokumentu XML (który stanowi treść żądania inicjującego), z dokumentem podpisywanym w wersji obecnie obowiązującej struktury logicznej danego JPK, np.:
Kto od października 2020 r. będzie składać plik JPK_VAT? Jakie części obejmie?
Od 1 października zaczną obowiązywać przepisy, które wprowadzą nowe pliki JPK_VAT. Zgodnie z nowym schematem JPK_V7M bądź JPK_V7K wyszczególnione są grupy towarów, które muszą być zaprezentowane w pliku.
Chociaż do wprowadzenia nowego JPK_VAT zostało jeszcze kilka miesięcy, warto już dziś rozpocząć przygotowania do wdrożenia nowych obowiązków, aby potem uniknąć kłopotów.
Ministerstwo Finansów przekazało wskazówki dotyczące sposobu uniknięcia błędu 415 podczas wysyłania pliku JPK_VAT
Pierwszy JPK_V7M podatnicy złożą za październik, a więc plik trzeba będzie wysłać do 25 listopada. Jak wypełniać plik w przypadku korekty?
Odroczenie do października 2020 roku wprowadzenia pliku JPK_V7 czy przesunięcie terminu do złożenia oświadczenia o sporządzeniu lokalnej dokumentacji cen transferowych oraz terminu do raportowania krajowych schematów podatkowych – to tylko niektóre zmiany wprowadzone tarczą 4.0. Praktyczne zestawienie zmian zebraliśmy w tabeli.
Już za kilka miesięcy podatnicy będą stosować nowy plik JPK_VAT. Dotychczasowe formularze deklaracji VAT-7/VAT-7K oraz plik JPK_VAT zostaną zastąpione jednym plikiem JPK_V7M (rozliczenia miesięczne) i JPK_V7K (kwartalnie).
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip