Jutro mija termin na przesłanie nowego pliku JPK_VAT. Sprawdź, jak prawidłowo powinna wyglądać część ewidencyjna JPK_V7M dla sprzedaży VAT marża.
Na podstawie przepisów obowiązujących od 1 października w zakresie JPK_VAT, wybrane transakcje wymagają kodów GTU. Kody te dotyczą sprzedaży (podatku należnego), zarówno krajowej, jak i transgranicznej, natomiast nie dotyczą np. tzw. importu usług. Sporo kłopotów pojawia się odnoście stosowania GTU za usługi transportowe.
Do wysyłki nowego JPK zostało już tylko 5 dni. Dodatkowe obowiązki związane z przygotowaniem JPK_VAT, czyli stosowanie odpowiednich oznaczeń i kodów stanowią spore wyzwanie. Jeden z przedsiębiorców sprzedaje meble odbiorcom spoza unii. Czy w związku ze zmianami, które weszły od 1 października 2020 r. w JPK działalność ta podlega dodatkowym oznaczeniom GTU i czy symbole GTU dotyczą tylko sprzedaży? Sprawdźmy wyjaśnienie eksperta.
Coraz mniej czasu na wysyłkę nowych JPK_VAT, a stosowanie oznaczeń TP wciąż sprawia sporo kłopotów. Sprawdźmy, czy w przypadku refaktur wystawianych przez gminę na rzecz jednostek gminnych oznaczenie TP jest konieczne.
Wiążąca informacja stawkowa (WIS) może być przydatna nie tylko z punktu widzenia określenia stawki podatku właściwej dla towaru albo usługi. Jest ona cenną pomocą wykorzystywaną także na potrzeby stosowania innych przepisów.
Kolejna wersja struktury JPK_VAT, która weszła w życie od 1 października 2020 r., zawiera dane dotyczące ściśle określonych 13 grup towarów i usług. Zgodnie z nowym schematem JPK_VAT7M bądź JPK_VAT7K wyszczególnione są grupy towarów, które muszą być zaprezentowane w pliku. Powstaje pytanie: skąd należy pobrać dane, aby wywiązać się z obowiązku wyszczególnienia konkretnej grupy towarów i usług w nowym pliku JPK_VAT?
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip