Faktura wystawiana do paragonu a nowy plik JPK_VAT

Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Dodano: 25 listopada 2020
Pytanie:  Nabywca - osoba prowadząca działalność gospodarcza - przy transakcji otrzymał paragon fiskalny ze swoim NIP, a po kilku dniach oddal ten paragon i otrzymał fakturę. Do września 2020 roku sprzedawca stornował w rejestrze sprzedaży VAT wartość tego paragonu fiskalnego i rejestrował fakturę sprzedaży. W nowym JPK_VAT już nie stornuje się sprzedaży z paragonów i wszystkie wystawione faktury rejestruje z symbolem FP. Ale w sytuacji, gdy osoba prowadząca działalność gospodarczą dokonała transakcji zakupu, zwłaszcza o wartości poniżej 450 zł i oddala paragon fiskalny (który został już ujęty jako RO ) i otrzymała fakturę, to  czy wówczas można stosować symbol FP? Spotkałam się z opinia, że będzie to błąd i należy zarejestrować tę sprzedaż ponownie, zwiększając wartość VAT należnego.

Pozostało jeszcze 85 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Tomasz Krywan - ekspert Portalu FK i doradca podatkowy, specjalista od podatku VAT. Stały współpracownik największych redakcji podatkowych w Polsce - w ciągu ostatnich lat na łamach publikacji podatkowych opracował kilkanaście tysięcy odpowiedzi na pytania podatników oraz kilkaset artykułów i komentarzy. Autor komentarza do ustawy o VAT.
wiper-pixel