Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Polecamy też:
Czytaj też:
Moment ujęcia faktury korygującej, zależy od okoliczności powodujących konieczność skorygowania kosztów. Jeżeli korekta jest wynikiem błędu - wówczas powinna być przyporządkowana wstecznie do daty wystąpienia przychodu. Natomiast, gdy faktura prawidłowo dokumentowała zdarzenie gospodarcze, a korekta została wystawiona z powodu późniejszych zdarzeń, np. z powodu udzielenie rabatu – należy ją rozliczyć na bieżąco, z datą jej wystawienia.
Pytanie: Faktura sprzedaży VAT została wystawiona omyłkowo, tzn. sprzedaż usługi w danym miesiącu nie miała miejsca. Czy muszę posiadać uzgodnienie warunków do wystawienia faktury korygującej do zera zgodnie ze SLIM VAT? Czy mogę taką fakturę korygującą do zera ująć w JPK_VAT w miesiącu, w dacie sprzedaży faktury pierwotnej?
Jak ustalać podstawę wymiaru składki zdrowotnej, kiedy konieczna jest korekta JPK_VAT, jak rozliczać faktury korygujące? To częste pytania księgowych. Pobierz e-book i zyskaj praktyczne rozwiązanie problemów.
W określonych przepisami sytuacjach podatnicy mają obowiązek wystawiania faktur korygujących. Będzie tak na przykład, jeżeli po wystawieniu faktury stwierdzono pomyłkę w jakiejkolwiek jej pozycji.
Podatnik może dokonać obniżenia podstawy opodatkowania lub podatku należnego za okres rozliczeniowy, w którym wystawił fakturę korygującą, jeśli tylko spełni ustawowe warunki.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip