Początek 2018 roku przyniósł wiele zmian w podatkach, a podatnicy zostali obciążeni nowymi obowiązkami. W trakcie roku szykują się kolejne zmiany. Weź udział w szkoleniu online, które będzie miało formę pytań i odpowiedzi. Zyskaj praktyczną wiedzę od doświadczonych ekspertów.
W lipcu wchodzą przepisy dotyczące podzielonej płatności w VAT. Od tego dnia zmienią się też wzory deklaracji VAT-7, VAT-7K, VAT-8 i VAT-9M. Poznaj szczegóły.
Wystawca faktury VAT nie ma obowiązku podawać przy każdej pozycji specyfikacji odrębnej stawki i kwoty VAT. Może podać na fakturze jedną stawkę i łączną kwotę VAT przy sumie jednostkowych kwot netto. Poznaj komentarz.
Przedsiębiorca prowadzący firmę w Polsce otrzymał fakturę za transport, która została wystawiona przez niemieckiego kontrahenta. Transport odbywał się ze Szwajcarii (poza UE) do Niemiec. Jak powinien prawidłowo rozpoznać i zaksięgować fakturę za usługę transportową w polskiej spółce? W którym polu deklaracji VAT-7 ją wykazać?
W sytuacji, gdy faktura dokumentująca dostawę konkretnych towarów została wystawiona przez kontrahenta zagranicznego przed dokonaniem ich dostawy, to obowiązek podatkowy z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia tych towarów powstaje z chwilą wystawienia faktury, nie później niż 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano wspomnianej dostawy.
Zdarza się, że kontrahenci spółki nie wystawiają faktury za usługę kompleksową, ale wyszczególniają elementy składające się na usługę kompleksową. Czy w takiej sytuacji można odliczyć VAT od nabytych kompleksowych usług związanych z organizacją imprez. Poznaj stanowisko sądu i komentarz eksperta.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip