Dłuższy okres rozliczeniowy czasu pracy, dwa warianty ruchomego czasu pracy - takie są najważniejsze zmiany zaproponowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Dnia 5 stycznia 2013 r. rząd przyjął projekt nowelizacji Kodeksu pracy oraz ustawy o związkach zawodowych przedłożony przez resort. Nowe rozwiązania mają służyć lepszej organizacji pracy w firmach i zachowaniu miejsc pracy.
Dnia 2 października 2012 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał wniosek Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dotyczący zasad ustalania wymiaru pracy pracownika w okresie rozliczeniowym, w którym święto przypada na dzień wolny od pracy.
Rada Ministrów w dniu 25 września 2012 r. przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Nowelizacja ustawy wynika z obowiązku wdrożenia do polskiego prawa niektórych przepisów z „pakietu drogowego” Parlamentu Europejskiego i Rady z października 2009 r., na który składają się 3 rozporządzenia dotyczące warunków dostępu do zawodu przewoźnika drogowego oraz zasad wykonywania przewozów drogowych.
W celu prawidłowego ustalenia wynagrodzenia pracownika i innych świadczeń związanych z pracą pracodawca prowadzi ewidencję czasu pracy. Tutaj znajdziesz przykład prowadzenia rocznej ewidencji czasu pracy, która powinna być prowadzona w formie imiennej karty, odrębnie dla każdego pracownika.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip