Wypowiedzenie umowy o pracę dla kelnerki po powrocie z urlopu wychowawczego

Monika Frączek

Autor: Monika Frączek

Dodano: 18 maja 2012
Pytanie:  Jesteśmy firmą zatrudniającą ponad 20 osób. Z dniem 1 sierpnia 2012 r. pracownica po wykorzystaniu 2 lat urlopu wychowawczego chce wrócić do pracy. Z racji pogorszenia się sytuacji finansowej w restauracji nie mamy dla niej wolnego etatu kelnerki. Na chwilę obecną mamy pełną, wystarczającą obsadę i dlatego w dniu powrotu do pracy chcemy wręczyć jej 3-misięczne wypowiedzenie (ma umowę od 1 września 2001 r. na czas nieokreślony). Na jaki artykuł możemy się powołać, aby było to zgodne z kp i czy należy się jej odprawa? Jeśli tak to w jakiej wysokości jeśli zatrudniona była ze stawką za godzinę 12,20 brutto, a od 1 stycznia 2012 r. nastąpiła podwyżka na jej stanowisku na 13,20 brutto/godz.? Czy ma ona prawo po otrzymaniu wypowiedzenia złożyć wniosek o kolejną część urlopu wychowawczego? Czy jeśli zgodzi się na rozwiązanie na mocy porozumienia stron , to też należy się jej odprawa? Czy jeśli wręczę pracownicy wypowiedzenie 1 sierpnia 2012 r. to jego bieg skończy się 31 grudnia 2012 r.?

Pozostało jeszcze 84 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (9.00 zł netto) »Przez SMS (10.00 zł netto) »
Monika Frączek

Autor: Monika Frączek

Prawnik, autorka opracowań z zakresu prawa pracy. Od 1998 r. była głównym specjalistą w Departamencie Prawa Pracy, w Ministerstwie Pracy i Polityki Od 2003 r. pracowała w Wydziale Legislacji Departamentu Prawa Pracy. Uczestniczyła w pracach legislacyjnych w MPiPS i Parlamencie. Absolwentka Podyplomowego Studium Zbiorowych Stosunków Pracy i Zasobów Ludzkich, w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnik Podyplomowego Studium Zagadnień Legislacyjnych prowadzonego na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy. Autorka opracowań z zakresu prawa pracy kierowanych do pracowników kadr i działów personalnych, a także osób zarządzających. Obecnie prowadzi swoją firmę doradczą oraz prowadzi szkolenia z tematyki prawa pracy dla działów kadr, osób zarządzających oraz związków zawodowych, w szczególności z czasu pracy, dokumentacji pracowniczej, zgodnego z prawem zatrudniania i zwalniania pracowników, podnoszenia kwalifikacji zawodowych uprawnień rodzicielskich, problematyki pracy tymczasowej.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

© PortalFK.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel