tarcza antykryzysowa

Zasady wydatkowania środków

Sprawdź, czy prawidłowo wydajesz środki finansowe otrzymane w ramach tarczy finansowej

Skorzystałeś ze wsparcia w związku z COVID-19, jakie dawały tarcze antykryzysowe i tarcza finansowa? Uważaj na kontrole. Urzędnicy sprawdzą m.in., czy w odpowiedni sposób podatnik wykorzystał otrzymaną subwencję.

Podczas szkolenia online ekspert kompleksowo zaprezentuje zasady wydatkowania środków finansowych otrzymanych w ramach w ramach PFR, PUP, dotacji na kapitał obrotowy.. Ponadto przeprowadzona zostanie kalkulacja prezentująca, w jaki sposób spadek zatrudnienia wpływa na wartość subwencji do zwrotu w procentach.

Uczestnicy uzyskają odpowiedź na temat zasad kalkulacji subwencji do zwrotu w ramach finansowania z PFR oraz informacje na temat finansowania kosztów z otrzymanych subwencji PFR i PARP.

Program webinarium obejmuje następujące zagadnienia:

  1. Jakie są rodzaje wydatków, które mogą być finansowane w ramach subwencji z PFR.

  2. Jakie są rodzaje wydatków, które mogą być finansowane w dotacji na kapitał obrotowy.

  3. Czy przedsiębiorca powinien posiadać oddzielne konto bankowe do obsługi subwencji?

  4. Jakie konto bankowe nie może być używane do rozliczeń subwencji otrzymanych w ramach PFR?

  5. Czy przedsiębiorca rozliczający wydatki ze środków otrzymanych w ramach subwencji powinien brać pod uwagę wartość netto czy brutto?

  6. Jak długo PFR może kontrolować przedsiębiorcę, któremu została umorzona część subwencji finansowych?

  7. Jakie działanie powinien podjąć przedsiębiorca, który otrzymał zawyżoną kwotę subwencji w wyniki pomyłki w danych wskazanych we wniosku?

  8. Zwolnienie pracownika a kwota do zwrotu subwencji PFR – kalkulacja.

  9. Czy jeśli otrzymaliśmy grant na kapitał obrotowy zwolnienie pracownika wpływa na pomniejszenie dotacji, czy tę nie ma żadnego wpływu?

  10. Czy w przypadku zmniejszenia zatrudnienia będzie konieczny zwrot dofinansowania z PUP?

Korzyści z webinarium:

Świadomość, jakie wydatki mogą być finansowane w ramach wsparcia PFR, PUP, PARP jak również poznanie zastosowania wzoru skali redukcji zatrudnienia PFR wpływającej na zwiększenie zwrotu subwencji w ramach rozliczenia 50%. Dzięki temu podatnik będzie miał pewność, że prawidłowo wykorzystał otrzymane wsparcie i nie narazi się na sankcje.

Szkolenie prowadzi:

Barbara Dąbrowska - manager działu księgowości w międzynarodowej firmie leasingowej, dyrektor ds. finansów w firmie consultingowej